Jump to content

ölüm ani sir olmaktan çikacak


Guest ÇÖZÜM1

Önerilen Mesajlar

Ölüm anını

İngiltere ve ABDdeki doktorlar, ölümün eşiğine gelinen andaki deneyimleri anlamak için, kalp krizi geçiren hastalar üzerinde büyük bir araştırma başlatıyor.

İngiltere ve ABDdenin 25 hastanesindeki doktorlar, kalbi veya beyin faaliyetleri geçici olarak durmuş insanların beden dışı deneyimler geçirip geçirmediğini anlamak için 1500 kişi üzerinde çalışacak.

Southampton Üniversitesinin koordine ettiği araştırmanın 3 yıl sürmesi bekleniyor.

 

Bu tür deneyimler yaşadıklarını söyleyen bazı insanlar, o anda bir tünel veya parlak bir ışık gördüklerini, bazıları da hastanede başlarında bekleyen tıp personelini kuşbakışı gördüklerini anlatıyor.

 

Araştırmanın başkanlığını yürüten Dr. Sam Parnia, “Beyin durduktan sonra bilincin devam ettiğini gösterebilirseniz, bu bizi bilincin ayrı bir varlık olduğu olasılığına götürür. Bunun olduğu birçok vaka bulabileceğimizi zannetmiyoruz, ancak açık fikirli olmak durumundayız. Bu şimdi bilimsel araştırmaya konu olacak bir gizem” dedi.

Yoğun bakım doktoru olan ve ölümün eşiğindeki deneyimlerin yeterince araştırılmadığını düşünen Parnia, Yaygın inanışın aksine ölüm belli bir an değildir. Aksine, kalp atışları durduğunda, akciğerler çalışmamaya başladığında ve beyin fonksiyonları bittiğinde başlayan bir süreç, kardiak arrest diye tabir edilen bir tıbbi durumdur dedi.

Parnia, Kardiak arrest esnasında ölümün 3 kriterinin tümü vardır. Bunu, kalbin yeniden çalıştırılması ve ölüm sürecinin tersine çevrilmesi çabalarının başarıyla sonuçlanabildiği birkaç saniyeden bir saate kadar sürebilen bir dönem takip eder. İnsanların bu kardiak arrest döneminde geçirdikleri deneyimler, ölüm sürecinde hepimizin geçirmesi muhtemel deneyimi anlamada eşsiz bir pencere açmaktadır diye anlattı.

………………………………....………………………………………………………………

KENDİ NOTLARIM:…..arkadaşlar aslında bu araştırmayı Dr. Sam Parnia abd 4 yıl önce başlattı .takip ediyordum . şaşırmıştım 4 yıl önce notlar aldım onlarıda aşğıya yazıyorum …buradan yola cıkılarak 2008 yılında tekrar derin bir araştırma başlattılar. Ama daha sonuçlanmadı .. ben 4 yıl önceki araştırmalardan sizlere not aktaracam. Bu notlar yeni araştırma sonuçlanasıya kadar sitelerden kaldırıldı. Çünki bir daha raslayamadım.

Bakın ölüpte dirilenlerin anlattıkları… bazı notlar almıştım

X : beni çok uzun bir tünelden fırlattılar. Sonra her taraf bembeyazdı. İçim huzur doluydu…

Bir başkası: bedenimi gördüm. Sonra bir işık vardı .işığa doğru hızla ilerlemek zorunda kaldım. Ama çok huzurlu idim . her taraf bembyazdı. Orada tanıdıklarımı gördüm

Bir başkası: insanları kuş bakışı görüyordum. Ama kimse beni duymadı.hızla bir tünelden geçtim.çok uzun bir yerdi . birden her taraf bembeyaz oldu.çok tatlı bir ışıktı. Biraz tedirgin oldum ama annem ve babam oradaydı.elimden tuttular biraz gezdik. Her şey şeffaftı.ve biz eşyaların içinden geçebiliyorduk.sonrada artık dönmem gererktini sölediler tekrar aynı yerden aşagı fırlatıldım .bedenimi gördüm ve adeta onunla birleştim

Bir başkası: hiç görmedim bir yerdeydim . ama kuş gibi hızla hareket edebiliyordum içimde huzur vardı.sanki bulutların içinde gibi bir yer.sonra bir güzç aşagı çekti. Bedenimle karşılaştım. Bedenime yaklaştım birden bütünleştim ama bedenim çok soğuktu…

Bu ölüm anını yaşayanların çoğu tekrar bedene dönmekten rahatsızdı.vede bedene döndükten sonra sinirli oldukları gözlenmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bilim adamı olsam daha yararlı konular üzerine eğilirdim.tedavi olmayı bekleyen onlarca insan varken geri dönen hastalara ne gördün bişey gördünmü ? anlatabilirmisin? :)aman ne güzel araştırma.:D:D.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çözüm1 bunda ne varki mole bu araştırma hakkında kendi fikirlerini beyan etmiş. Sonuçta yoruma açık herkes kendi kişisel yorumlarını yazabilir.

 

 

tabi yazabilir fatih ba ........yapilan şeyler birazda küçümsenmemeli... Hastalarin hastalikalrina çözümde araştiriliyo boş durulmuyo ...biz bilgi sahibi olmak isteyenlere konuyu sunduk.....

--------------------

çözüm1 bunda ne varki mole bu araştırma hakkında kendi fikirlerini beyan etmiş. Sonuçta yoruma açık herkes kendi kişisel yorumlarını yazabilir.

 

 

TABİKİ YORUMA AÇIK FATİH BA..... ama birazda yapılanlar küçümsenmemeli.....tabiki hastaların hastalıklarınada çözüm araştırılıyoo. boş durlmuyoo

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ölüm anının sırrı değildir burda bahsedilenler. ölüm öncesi anın sırrıdır .beyin hücreleri öldükten sonra ölüm sonrası hiç bir deneyim paylaşılamaz.ex ten sonra.çünkü bunu paylaşacak nöronlar ölmüştür.

 

ama kardiyak arrest esnasında yapay pompalama yapılırsa bunu elleriyle yapıyorlar:P beyin hücreleri kurtarılabilir.exten önce.

 

hiçte merak etmiyorum araştırmanın sonucunu.zaten birşeyde çıkmayacak:).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hüçreler hemen ex olmaz .... harırlama konusu na gelince ...sadece beyin değil ruhunda hafızası vardır . nerde ne yasşadını hatırlar..zaten burda ex olmakla yok oluş yok boyut değiştirme var. bu gibi durumlar nadirde olsa bizim toplumuzdada olur ama araştıran yoktur...bunlarada hotrlak denir.. bu gibi konularıda bilinç altına inerek araştırılır..öle sormayla her zaman ortaya çıkmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hücreler hemen ex olmaz elbette.belli bir süreyi geçmesi gerekiyor.ama beyin hücreleri en fazla 5 dakika dayanır kansızlığa .kalp çalışana kadar kardiyopulmoner resusitasyon yapılır.exit zaten çıkış demektir yok oluş değildir.hortlak tanımı için birşey diyemeyeğim.birisi derki ruh diğeri cin öbürü peri bitanesi hayalet öbürü mit diğeri vs.

ölümden sonrası bilinse bile herkese bildirilmez heralde.

 

bilinçaltı,toplu bilinçaltı,toplanmış bilinçaltı bu tanımlamalar uzarda uzar.:).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...