Jump to content

Kur-an'ı Kerim'li Füzeye Tepki


rihan

Önerilen Mesajlar

Hacettepe Üniversitesi’nde Kur’an-ı Kerim sayfaları kullanılarak füze maketi yapılmasına, Milli Türk Talebe Birliği'nden tepki geldi.

Milli Türk Talebe Birliği Ankara Şube Başkanı Şükrü Macun, “Başörtüsü zulmüyle İslam’a hakaret eden Hacettepe Üniversitesi, yaptığı son eylemle saldırılarının çirkinliğini daha da artırmıştır.

 

Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Kur’an-ı Kerim sayfaları kullanılarak füze maketi yapılmış ve bunun bir sanat eseri olduğu iddia edilmiştir. Yüzyıllardır insanlığın yol göstericisi olan Kur’an-Kerim’i bu tür hakaretlerle aşağılamak isteyenler, asıl kendilerini küçük düşürmektedir.” dedi.

 

Füze maketiyle neyin anlatılmaya çalışıldığını anlamadıklarını belirten Şükrü Macun, “Halen başörtüsü yasağı uygulayan Güzel Sanatlar Fakültesi, füze maketi ile öğrencileri kışkırtmaya mı çalışmaktadır, yoksa topyekun tüm Müslümanlar hakaret edilmek mi istenmektedir?

 

Tüm bunların cevabı, maketi yapanlar ve yapılmasına izin verenler tarafından açıklanmalıdır. Üniversite yönetimi, konuyla ilgili derhal soruşturma başlatmak zorundadır. Kur’an-ı Kerim’e yapılan bu saldırı, yalnızca kendi vatandaşlarımızı değil, dünyada yaşayan 1.5 milyardan fazla Müslümanı ilgilendirmektedir.

 

İslam’ın kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim'e hakaret etmek kimsenin haddine değildir. Herkes haddini bilmek zorundadır.” ifadelerini kullandı.

 

Kur-an'ı Kerim'li füzeye tepki - Sonsayfa Haberler Son Dakika

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kınıyorum bu hareketi Kuranı Kerim okumak ve doğruyu bulmak için gönderilmiştir Yüce Allah tarafından artık bu işiyice çığırından çıktı bir kısım düşünceler dini politikalarına ve çıkarlarına alet edip insanları İslamdan uzaklaştırıp günaha girerken diğer bir kısımda dine karşı tavır alıp çizmeyi aşıyorlar ,her iki tarafında yaptığı günahtır ,bırakın artık İslamın arkasında dolap çevirmeye isteyen dinini yaşasın Kuranı okuyun gerçekleri anlayın doldurma saçmalıkla dizisiyle hareket etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...