Jump to content

Çocukların Çamaşır Suyu İçmesi


yazar
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çocuklarımız bizlerin en değerli varlıklarıdır fakat her zaman onları göz önünde tutmamız mümkün olmuyor . Genellikle içilmemesi gereken şeyleri ortada bırakıp bir anlık dalgınlıkta bunlar çocuklarımızın eline geçtiği zaman neler olacağını tahmin edebiliyorsunuz . Bu yazımızda bu durumlarda meydana gelecek sorunlarda neler yapmamız gerektiğini sizlere anlatmaya çalışacağız . Çocuklarımızın çamaşır suyu gibi maddelerin içilmesiyle çocuğun midesinde yüzeysel ödem ve hiperemi ile seyreden korosiv gastrite yol açar. Bu durumda ağız yutak bölgesinde ve yemek borusunda benzer şekilde etkiler görülür ve yutma güçlüğü ortaya çıkabilir. Karın bölgesinde şiddetli yanma , mide bulantısı , kusma ve ishal görülür . Kusma süresinde çıkarılaran muhteva kanlı olabilir .

 

Peki bu durumun tedavisi nedir ?

 

Bu durumda hastanın kusmasını sağlamaktan ve midenin yıkanmasından (midenin delinmesine sebep olabilir) uzak durulmalıdır. Hastaya doktor kontörülünde damar yolu ve sıvı verilir. Ağız yolu antiasid tedavisi uygulanabilir . Akut sahfa geçtikten sonra , yemek borusunda darlık problemi oluşabileceği için bunu engelleyici dilatasyon tedavisi ile doktor kontrolünde bulunmasında fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimyasal adı sodyum hidroksit olan ama kostik olarak bilinen,hanımların temizlikte kullandığı bir madde var.Bir tanıdığımızın çocuğu yanlışlıkla içmişti.Çocuğun gırtlağı tahrip olup tıkanmıştı.Ameliyatla açtılar ve uzunca bir süre sıvı beslenmek zorunda kaldı.Annelerin çok dikkatli olması gerekiyor.Temizlik ürünlerini çocukların ulaşamayacakları bir yerde muhafaza etmeleri gerekiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...