Jump to content

Şehidin Evini Cenazede Soydular


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Şırnak'ta mayın patlaması sonucu şehit olan Er Duyal Ceylan'ın Mersin'deki evinin, cenaze töreni sırasında soyulmasına ilişkin soruşturma sürerken, ailesi 'Aklı başında olan bunu yapmaz' diyor

 

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı beldesinde mayın patlaması sonucu şehit olan er Duyal Ceylan’ın Mersin’deki evinde gerçekleştiği iddia edilen hırsızlık olayıyla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Cenaze töreni sırasında şehidin evine hırsız girdiği ve evdeki bazı elektronik eşyaların çalındığı iddia edilmişti.

 

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, şehit Ceylan’ın ailesinin 4 Aralık’ta evlerinden hırsızlık yapıldığı iddiasıyla polise başvurması sonucu başlatılan çalışmalar devam ediyor.

 

Evden tablet bilgisayar ile cep telefonunun ne zaman çalındığı tam olarak belirlenemediği için evden parmak izi alınamadığını ifade eden yetkililer, hırsızlığın planlı olmadığını değerlendiriyor.

 

Evin kapısının zorlanmadığını da belirleyen ve eve tören sonrası gelen gidenin çok olduğunu dikkati alan güvenlik güçleri, eşyaların eve gelip giden çocuklar tarafından alınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

 

-"Aklı başında olan bunu yapmaz"-

 

Şehidin anneannesi Hatice Sezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehidin annesi olan Zeliha Ceylan’ın perişan durumda olduğunu belirterek, bu yüzden evden dışarı çıkamadığını söyledi.

 

Terör olaylarının son bulmasını dileyerek, "artık başka analar ağlamasın" diyen Sezgin, başlarından geçen olayı şöyle anlattı:

 

"Şehit haberinden sonra kendimizde değildik. Kimin yaptığını bilmiyoruz. İçeriye girmişler. Kapılarımız açıktı, kim vardı kim yoktu bilmiyoruz. Damadın bilgisayarını, oğlumun cep telefonunu falan almışlar. Törenden geldikten sonra umursamadık, kimsenin günahını almak istemedik. Ama sonra baktık bazı şeyler ortada yok. O zaman anladık ki, hırsız girmiş içeriye. Biz de bunun üzerine ertesi gün durumu polise bildirdik. Bizim acımız bize yetiyor. Aklı başında olan bunu yapmaz."

 

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı beldesinde 19 Kasım’da meydana gelen mayın patlamasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü GATA’da 30 Kasım’da şehit olan er Duyal Ceylan, 1 Aralık’ta Mersin’de düzenlenen törenle toprağa verilmişti.

 

Şehidin evini cenazede soydular - Posta

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün haberlerde ızledım cok üzüldüm koyun can derdınde kasap et :(

cıkarları ıcın ınsanlar nasıl bukadar gaddar olabılır bugun ıcın yasayanlar yarını dusunmeyenler helede daha yarınları yanı allahın huzurunu dusunemeyenler aldıklarınız zıkkım olsun yaksın gırtlagınızı ınsallah hoş allahtan korkamayan kulundan mı utanıcak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...