Jump to content

Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümü


Rorschach
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümü, sınavsız giriş ve ikinci üniversite olarak giriş yapabileceğiniz bir bölüm. AÖF Adalet Bölümü bir önlisans bölümü ve iki yıllık eğitim sonunda tamamlanıyor. Adalet memuru olmak isteyenler ve dikey geçiş sınavı ile hukuk okumak isteyenler için ideal bir bölüm. İsteyen öğrenciler 2 yıllık eğitimin sonunda 2 yıl daha okuyarak bölümü kamu yönetimi, işletme, iktisat gibi idari bilim dallarına tamamlayıp lisans mezunu olabiliyor.

 

AÖF Adalet, kredi sistemle yürüyen bir bölüm, aynı zamanda sınavlarda çan eğrisi kuralıda uygulanıyor. Öğrenciler mezun olduktan sonra KPSS’den 3003 nolu alımlarda ve genel alım olan 3001 nolu alımlarla memur olabiliyor. Aynı zamanda açıktan alımlarla da memurluk hayallerinize ulaşabiliyorsunuz. Özelikle adliye saraylarının yaptığı mübaşir, katip, infaz koruma memuru alımlarında Adalet Bölümü mezunlarına öncelik tanındığını unutmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...