Jump to content

Yurtdışı Alışveriş


Rorschach
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bugün telefondan, ev aletlerine, bilgisayara varıncaya dek her şeyi internet üzerinden satış yapan elektronik mağazalardan alır olduk. Ama artık interneti keşfettikçe daha yeni edinimlere sahip oluyoruz. Bugün pek çok kişi Türkiye’deki alıcı siteleri de aradan çıkararak alımlarını internet üzerinden yurtdışından satış yapan satıcılardan yapmaktadır.

 

İnternet üzerinden ebay, amazon tarzı siteler aracılığı ile düşük fiyatlara kaliteli ürünler alabilirsiniz. Ayrıca pek çok Çin merkezli internet sitesi de bugün ülkemizde çok pahalı fiyatlara satılan ekstra harici ürünleri, güzellik ürünlerini, kıyafetleri de alabiliyorsunuz. Bu ürünlerin çoğu da “free shipping” denilen ücretsiz kargolama sistemi sayesinde hiçbir kargo parası ödemeden ayağınıza kadar geliyor. Bunun yanında yurtdışından cep telefonu almak çok riskli çünkü kargodan geçme olasılığı düşük. Bunun yanında yıl içinde belli bir düzeyde yurtdışı bazlı bireysel alışveriş yaptıysanız, alacağınız ürünlerin gümrüğe takılma oranı artıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...