Jump to content

Çin Malı Oyuncaklardan Uzak Durmakta Fayda Var


Rorschach
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Oyuncaklar çocuklarımızı sevindirmek için özel günlerde veya sıradan günlerde onlara aldığımız. Onları küçük yaşlarında sevindirebilecek tek hediyedir. Bu nedenle oyuncak seçimi yaparken yaş gruplarına göre seçinler yapmalıyız. Üç yaşından küçük çocuklara oyuncak alırken daha büyük ve yumuşak malzemeden yapılmış yıkanabilir türden oyuncakları seçmeliyiz. Üç yaştan daha büyük yaş grupları için de plastik yerine daha çok ahşap ve pelüş türünden oyuncakları seçmeliyiz.

 

Maalesef ucuz mal üretiminde dünyanın en önde gelen ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti. Oyuncak sektöründe de ucuz ürün üretiminde en önde olan ülke. Çinliler oyuncakları üretirken kullandıkları malzemeleri daha ucuza üretebilmek açısından Dünya Sağlık Örgütünün standartların çok altında kullanıyorlar. Bu da çocuklarımız için büyük tehlikeler oluşturuyor. Oyuncakla oynayan çocuklar özellikle alt yaş gruplarında oyuncakları ellerine alırlar ve ağızlarına götürürler bu da kalitesiz, sağlıksız ve kanserojen madde içeren boyalardan üretilmiş plastik oyuncaklarda çocuğumuzun sağlığı açısından bu nedenle zararlı olabilir.

 

Çocuklarımıza oyuncak seçimi yaparken onların yaş gruplarına göre seçimler yapmalıyız. Ayrıca mümkün olduğu sürece altında Made in Chine yazan oyuncaklardan uzak durmalıyız. Şimdilerde Çinliler Made in Chine’den kaynaklanan kötü imaj nedeniyle Made in PRC olarak telaffuz ediyorlar ürünlerini buna da dikkat etmeliyiz. Büyük alışveriş oyuncak mağazalarından dahi oyuncakları alırken yerli ve Avrupalı oyuncakları tercih etmeliyiz. Çünkü çocuğumuzun sağlığı dikkatsizliğe gelmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...