Jump to content

Mantık mı Duygu mu Evlilikte?


eğitimci

Önerilen Mesajlar

Mantık mı Duygu mu Evlilikte?

Evlilik çok mühim bir konu. Geleceğini en çok etkileyen bir konu. Yanlış kararın verilmesi seni etkileyeceği gibi karşındakini, aileleri, çocuğu etkilemektedir. Onun için çok dikkat edilmeli ve hassas olunmalı.

Peki evlenmeden önce nelere dikkat etmeliyiz?

 

  1. Parasal mevzular mı?
  2. Duygusallık mı?
  3. Mantık mı?
  4. Mecburiyet mi?

Evlilikte kültür yapılarına dikkat etmek lazım bence. Tanıdığımız biri Karadenizli bir bayanla evli. Kendisi iç anadoludan yemeklerde uyuşmazlık oluyor mesela en basitinden. Konuşmalar farklı, halaylar farklı, örf ve adetler farklı. Sevgi hepsini kapatıyor mu acaba?

Evlilikte davul dengine çalmalı az da olsa. Maddi konularda eşler ve aileler birbirlerini ezmemeliler. Paranın girdiği her nokta maalesef yıkıcı bir etki oluşturuyor.

Sevgi evliliğin en temeli. Olmazsa olmazı bence. Ama sadece iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor. Şimdilerde apartmanlarda otuyoruz ve masrafları oluyor :D

Mantık işi bence saçma. Tamamiyle mantığa bırakılmamalı daha doğrusu. Kıstaslar yapılmalı, bazı seçenekler gözden geçirilmeli ama aynı yatakta mantıklarınız mı konuşacak?

Mecburiyet aslında konu dışı olmalı. Ama Türkiye’de oluyor maalesef. Çocuk gelinlerin olduğu memleketimizde devlet insanları korumayı bilmeli en önce.

evlilik.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günümüz şartlarında kız erkek olsun sevgiden ziyade mantığa bakıyor erkek bile mantığıyla hareket ediyor eğer memur ise karşındaki insanında memur olmasını istiyor hayat şartları malum sevgi ikinci planda kalıyor birde para olmadanda mutluluk olmuyor zamanla maddi sıkıntı baş gösterdiğinde ister istemez aile içi kavga ve huzursuzluk geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...