Jump to content

Köpeklerde Diyabet...


tugce
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Diyabet hastalığı köpeklerde çok yaygın bir hastalık değildir.Ancak bazı yaş dönemlerinde köpeklerde insülin yetmezliğine bağlı diyabet rahatsızlığı görülmektedir.Yapılan araştırmalar,daha çok 7-9 yaş arasındaki köpeklerde diyabet riski olduğunu ortaya koymuştur.Dişi köpeklerin erkek köpeklere oranla daha çok diyabet hastalığına yakalandığı gözlemlendiğinden kısırlaştırma işlemi yapılmışsa hormonlarda dengesizlikler olacağından şekerlerinin kontrol altında tutulması gerekir.

 

Diyabete yakalanma riski her ırkta aynı değildir.bazı köpek ırkları daha fazla diyabet riski taşırlar.Daha çok minyatür köpek ırklarında görülmektedir.

 

Eğer köpeğiniz şeker hastasıysa düşük kalorili ve lifli besinlerle beslenmesi gerekir.Şekerinin sürekli ölüçülerek kontrol altına alınması,kiloluysa kilo sorunun halledilmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi benim oğlan da çok hımbıl ya.Tam da 7 yaşına bastı.7 yaş diyabet anlamında çok riskli.Boğazı da seviyor.Bazen kilonun ucu kaçıyor ama hemen toparlatıyorum:)

 

 

yeme konusunda bizim kide pek bi can boğazdan gelirci. ama çok eğzersiz yaptırıyoz tabi....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...