Jump to content

Güzel Ve Bakımlı Tırnaklar-Tırnak Mantarından Kurtulmak


Keskin

Önerilen Mesajlar

Tırnak Mantarından Kurtulmak

 

Bakımlı olmanın en büyük göstergelerinden olan tırnaklar, zamanla yanlış kesinlerinde etkisi ile yıpranabilir.

 

Bozulan tırnaklarda mantar oluşumlarını artık önlemek mümkün. Tırnaklarda oluşan mantarlar, mikroorganizmalar tarafından üretildiği için bulaşıcı hastalık niteliği taşımaktadır. Kişilerin ortak havluları, çamaşırları ve terlikleri gibi ortak olarak kullandıkları ev eşyaları ile bulaşabilmeleri mümkündür. Bunun yanında, ortak kullanım alanları olan havuz, sauna, hamam gibi yerlerden de bulaşabilmektedir.

 

Güzel ve Bakımlı Tırnaklar Artık Hayal Değil

 

Güzel ve bakımlı tırnaklar bayanlar başta olmak üzere bir çok insanın hayalini süsleyen güzelliğin ve bakımlı olmanın parçasıdır. En güzel bayanların bile tırnakları bir kabus haline gelebilir. Ve güzelliklerine gölge düşürebilir. Tırnak mantarı denen mantar özellikle ayak başparmağında görülebilir ve diğer parmaklara da bulaşabilir. Tırnaklarda sertleşme ve kalınlaşmaya yol açan bu hastalık en fazla yaşlılarda görülmektedir. İlaç tedavisinde, 3 ay boyunca bir tedavi uygulanır ancak ilaçların kullanımları akciğerlere de zararlar verebilir.

 

 

Tırnak Mantarı Tedavisi’nde Yepyeni Bir Yöntem

 

Son yıllarda ise tırnak mantarının tedavisinde çığır açan, lazerli sistemler ortaya çıkmıştır. Bu yöntem, tırnakların ve mantarın ısıtılması ile mantarın yok edilmesini esas almaktadır. Tedavi süresi 5 seanstan oluşmaktadır ve haftalık olarak yapılmaktadır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kolunuzda marka bir çanta, ayağınızda süper bir ayakkabı, üzerinizde de şahane bir kıyafetle çıktığınızda ortalık yıkılıyor sanmayın! Eğer tırnaklarınız bakımsızsa, kırılmışsa ve ojeleriniz dökülüyorsa ne yazık ki tüm cazibeniz bir balon gibi sönebilir. Bu nedenle üstünüze başınıza olduğu kadar, tırnaklarınıza da bakmanızda fayda var!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...