Jump to content

Gelmiyorsan Sebebi Vardır Herhalde


dfatih
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Sonunda geldi kış ve hatta bu yılın da bitmesine az kaldı. Ömür ne çabuk geçiyor böyle, zamanı yakalamak mümkün değil gibi… En azından sevdiğim mevsimdeyim, sevdiğim adamla olamasam bile…

 

 

Gelmiyorsan Sebebi Vardır Herhalde

Üstüme kalın pijamalarımı giydim sonunda, evde biraz soğudu mu ne? Yazın o bitmek bilmez ve nefes aldırmayan sıcağından kurtuldum. Kışı seviyorum diye deli diyorlar ardımdan, seni seviyorum diye kim bilir neler söylüyorlardır?

 

Koca bir bardak süt ısıttım. İçine biraz kakao ve tarçın ekledim. Camın kenarına oturdum. Elimde kitabım, bir türlü okuyamıyorum. Aklım hep sana kaçıyor, kalbim zaten bende değil. Geceleri neden gündüzlerden daha ağır geçiyor ve neden yalnızlık geceleri daha çok işliyor içime? Sanki gündüz sensiz değilim! Komik değil mi?

 

Hafiften yağmur başladı. Ufak ufak ıslanıyor sokaklar. Acaba sen nerdesin? Dışarıda mısın? Üşür müsün? Beni özler misin? Gerçi özlesen gelirdin, benimki de laf işte!

 

Kimseye “beni özledin mi” diye sormamalı aslında veya “beni seviyor musun” diye. Özleyen ve seven yanında olur zaten, yanındaysa sormanın ne anlamı var. Yanında değilse, sevmiyor ve özlemiyordur muhtemelen, yine sormanın ne anlamı var?

 

İnsanız işte; duymak istiyoruz sevildiğimizi, tıpkı yalanlara kanmak istediğimiz gibi….

 

Sevişirken mesela, neler söyler insan değil mi? Gerçek mi hepsi? Hayır, sadece sevişmenin getirdiği! Gerçekten sevdiğin insanla sevişirken aklından geçenlerle, sevişmek için seviştiklerinle düşündüğün bir mi?

 

Yalan da olsa birinin seni sevdiğini söylemesi mi gerekir bazen ayakta kalabilmek için? Yoksa ne olursa olsun, sevdiğinden duymak için sonsuz bir sağırlığa razı olabilir mi kalp?

 

Aşk ne karışık ve içi travma dolu bir kalp kavgası yahu! Vahşetin ve tutkunun en büyülü haline aşk deniliyor demek…

 

Olsun, kış geldi ya; sensizliğe dayanmak daha kolay olacak demektir. Gelmediğin gecelerin akıllı bir açıklaması bulunacak içimde. Öyle ya; bunun karı var, kışı var, buzu var, fırtınası var… Gelemiyorsan kıştandır, yaz olsa çoktan kapıyı çalardın….

 

Candan Ünal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...