Jump to content

Chp'li Vekil; CHP, BDP İle Uzlaşmalı..


bakrac

Önerilen Mesajlar

taha-erdem-chp-ye-yol-gosterdi-2867513.Jpeg

''Ancak CHP, BDP ile uzlaşırsa İstanbul'u alabilir''

...

 

Tarhan Erdem, İstanbul Belediye Başkanlığında Kadir Topbaş'a karşı zafer elde ede...bilmenin ancak CHP ve BDP'nin bir aday üstünde uzlaşması halinde olabileceğini söyledi.

 

Doğru seçim tahminleri ile dikkat çeken araştırmacı Tarhan Erdem, İstanbul Belediye Başkanlığında Kadir Topbaş'ı kimsenin geçemeyeceğini söylerken CHP'ye de yol gösterdi...

 

Habertürk'te Medya Kritik programına katılan Radikal gazetesi yazarı araştırmacı Tarhan Erdem, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilişkin köşe yazısında yer alan iddialara değindi.

 

Tarhan Erdem, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen Mustafa Sarıgül ve Gürsel Tekin için "söylemleri biliniyor tanınıyorlar, bu isimler vatandaşa bir şey veremez" dedi. Vatandaşa yeni bir şeyler söylemek lazım" dedi

 

Erdem, İstanbul Belediye Başkanlığı için ismi geçen Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın ise böyle birşeye yelteneceğini düşünmediğini kaydederken Kadir Topbaş'ın İstanbul'da yaptıklarının herkes tarafından bilindiğini ve kabul gördüğünü söyledi.

 

Erdem, Kadir Topbaş karşısında seçim kazandırabilecek tek alternatifi de şöyle açıkladı. Eğer CHP ve BDP adı geçen adaylar dışında tek bir aday üzerinde uzlaşırsa ve bunu tabanlarına da kabul ettirirse şansları olabileceğini söyledi.

 

Kaynak: Milliyet

link...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...