Jump to content

Gürsel Tekin, Panzerin Üstüne Neden Çıktığını Açıkladı


frezya

Önerilen Mesajlar

Ergenekon davasının görüldüğü Silivri Cezaevi önünde bekleyen grup ile jandarma ekipleri arasında arbede yaşandı. Jandarma ekipleri gruba biber gazıyla müdahale ederken, arada kalan CHP’li Gürsel Tekin zor anlar yaşadı. Tekin panzerin üzerine çıkıp ortalığı sakinleştirmeye çalıştırdı.

Ergenekon davasının görüldüğü Silivri Cezaevi önünde sabahın erken saatlerinden itibaren yüzlerce kişi toplandı. Ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyen grup, daha sonra duruşma salonunun önüne gitmek istedi. Ancak grubun önünde bekleyen jandarma ekipleri buna izin vermedi. Bunun üzerine grup ile jandarma arasında arbede yaşandı. Bu sırada göstericiler demir bariyerleri yıkınca bazıları ezilme tehlikesi geçirdi.

GÜRSEL BİBER GAZINDAN ETKİLENDİ

Grubun arasında bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin zor anlar yaşadı. Tekin ve Keskin ile bir grup sanatçı, jandarma panzerinin önüne geçerek tazyikli suyla müdahaleyi engellemek istedi. Ancak bu sırada küçük çaplı bir müdahale gerçekleşti. Gürsel Tekin’in araya girmesiyle müdahale engellendi. Cezaevi önünde grubun bekleyişi sürüyor.

Ergenekon davasında sanıklara destek vermek için Silivri Cezaevi ‘ne gelen grup duruşma salonuna girmeye çalıştı. İkazları dikkate almayan gruba jandarma biber gazı sıkarak müdahale etti. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de biber gazından etkilendi.

Gürsel Tekin’e biber gazı | Sözcü Gazetesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...