Jump to content

Bir Ana Yıldızı Olmadan Uzayda Dolaşan Bir Gezegen


nothing
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

 

 

ESO'nun Çok Büyük Teleskop ve Kanada-Fransa-Hawai Teleskobu kullanılarak Astronomlar çok büyük olasılıkla bir ana yıldızı olmadan uzayda dolaşan bir gezegen bir vücut belirledik. Bu yaklaşık 100 ışık yılı uzaklıkta Güneş Sistemi'nin en yakın böyle bir nesne kadar en heyecan verici serbest yüzen gezegen adayı olup. Onun karşılaştırmalı yakınlığı ve çok yakın parlak bir yıldızın yokluğu, çok detaylı olarak atmosferini incelemek için ekip sağladı. Bu nesne de astronomlar gelecekte araçların Güneş dışındaki yıldızların etrafında görüntü hedeflediklerini ötegezegen bir önizlemesini verir.

 

Serbest yüzen gezegenlerin bir yıldızın herhangi bir bağları olmadan uzayda dolaşıyor planet-kitle nesnelerdir. Bu tür nesnelerin Olası örnekler gökbilimciler onlar gerçekten gezegen veya kahverengi cüceler olup olmadığını bilmek için [1] önce, ama yaşlarını bilmeden, bu mümkün değildi bulundu - make reaksiyonları tetiklemek için toplu yoksun "başarısız" yıldızlar yıldız parlıyor.

Serbest yüzen gezegen CFBDSIR.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...