Jump to content

Kilo Vermek İsteyenlere Öneriler


Rorschach
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Zayıflama sürecinde olmazsa olmaz en büyük unsur istemektir. Ancak ve ancak zayıflamak isteyen kişiler istediği gibi kilo verir. Ben sadece spor yapıyorum ama istediğim her şeyi yiyorum veya ben kilo alırım bir diyet yaparım gider demek son derece yanlıştır. Zayıflama işi belirli sistematik kurallar içinde yapılmalıdır. Yani kilo verme yöntemleri uzmanlar tarafından belirlenmeli hem sportif egzersizlere hem de düzenli beslenme yöntemlerine dayanmalıdır.

 

Zayıflama ve diyet işine girişmeden önce kesinlikle bir sağlık merkezine giderek vücudunuzda gerekli analizleri yaptırarak kilo alma nedeninizi detaylıca araştırmanız gerekmektedir. Çünkü hızlı kilo alma ve aşırı kilolu olma gibi sorunları olan kişilerde bunların nedeni hormonel bozukluklar olabilir. Sağlık merkezinde öncelikli olarak bu sağlık problemlerini çözecek yöntemler size uygulanmalı daha sonra da diyet ve egzersizle fazla kilolardan kurtulma işlemi başlamalıdır.

 

Yenilen teknolojilerle ve araştırmalarla kilo vermek sanılanın aksine artık daha kolay. Her geçen gün fazla kilolarınızın biraz daha artığını düşünürsek fazla kilolarınızdan kurtulmak için harekete geçerek sizde istenilen forma ulaşabilirsiniz. Bunun için bir uzmana başvurmanız yeterli olacaktır.

 

Bugün günümüzde onlarca geçerli zayıflama yöntemi vardır. Bu zayıflama yöntemleri arasında en çok kullanılan ve tarih öncesi çağlardan bugünkü insana bir armağan olan diyettir. Bugün insan vücudunun analiz edilmesiyle en sağlıklı ve geçerli diyet yöntemleri belirlenmiştir. Her insanın birbirinden farklı vücut yapısı olduğu da düşünülürse insanların farklı farklı diyet yöntemlerine başvurmaları gerektiği bir gerçektir. Bu nedenle sağlıklı bir kilo verme süreci için vücudunuzu iyi analiz ettirin ve kendi diyetinizi belirleyin.

 

Bunlar dışında tüm zayıflama yöntemleri hakkında size kısa bilgiler sunalım;

 

Diyetle kilo verme:

Diyetle kilo vermede olmazsa olmaz az ve öz yemektir. Öğünlerinizi çoğaltarak ve yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durarak istenilen formu yakalamanız mümkün.

 

Sporla kilo verme:

Sporla kilo vermek için yaptığınız egzersizleri destekleyecek bir beslenme alışkanlığı edinmeniz gerekir. Bunun içinde sağlıklı ve gerçekçi spor merkezlerinden yardım almanız ve yaptığınız egzersizlere ek bir besin programı oluşturtmanız gerekmektedir. Bunun yanında yaptığınız egzersizlerde gerçekçi, kilo ve yaşınıza uygun, spor salonlarında veya açık havada yapılmalıdır.

 

Zayıflama haplarıyla kilo verme:

Bu genel itibariyle şüpheyle yaklaşmanız gereken bir kilo verme yöntemidir. Ama gerçekçi rakamları size sunan hap takviyeleriyle de kilo vermeniz mümkün olacaktır. Bunun dışında zayıflama hapları kesinlikle uzman hekimlere danışılarak alınmalıdır.

 

Bitkisel yollarla kilo verme:

Belki de zayıflama hapları ile kilo verme yöntemi yerine bu yöntemi seçmeniz, sağlığınız açısından daha faydalı olacaktır. En önemlisi de bitkisel zayıflama yöntemleri yüzyıllardır tüm insanlık tarafından oluşturulan tecrübelere dayanmaktadır. Bu yöntemle kilo vermek için işini iyi bilen bir ahtara gitmeniz yeterli olacaktır.

 

Dünya üzerinde en çok kullanılan bu yöntemler dışında pek çok kilo verme yöntemi vardır. Sizde bunlar arasından sağlığınıza en yararlı olacağını düşündüğünüz yöntemi seçmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki sağlıklı bir zayıflama işlemi düzenli bir beslenme, spor ve diğer takviyelerle mümkün olabilir. Kalıcı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, kesinlikle uzmanlardan yardım alarak düzenli bir hayat sürme felsefesini kendinize prensip edinmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten işini yapan bi doktora görünüp tahliller yapılıp vücut tanındıktan sonra kilo verilmeli diye düşünüyorum... Tansiyon kolestrol şeker problemi olan insanlar bahsettiğiniz gibi işini iyi yapan bi aktardan alacağı otlarla sağlıklı zayıflayamaz...Aksine zararı bile olabilir... Lahana suyunun yağları erittiğini kilo verdirdiğini duymuştum yaptım bi süre meğer lahana mide asidini yükseltiyormuş,reflüm çıktı... Maydanoz suyu ile toksinler atılır ödem atılır zayıflamaya yardımcı olur regli düzene sokar karaciğeri temizler cildi saçları güzelleştirir iltihabı söker vs vs ama kim kullanır kim kullanamaz onuda iyi bilmek gerekir... Zayıflama için yapılan karışımların içinde güzel otlar var kiraz sapı papatya ısırgan vs ama her karışımda mutlaka sinameki var,sinameki malum bağırsakları çalıştırıyor her karışıma metabolizmayı hızlandırıyor deniliyor sinameki varsa içinde zaten bağırsak çalışır metabolizma hızlanır zaten...Düzenli spor evet ama size uygun sporlar yapılmalı buda uzmanlar tarafından seçilmeli,yanlış uygulamalar burkulma kasılma belki daha fazlası zarar bile verebilr...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...