Jump to content

Sabır Etmek


eğitimci
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Sabır Etmek

Sabret ey Ademoğlu. Sabır gerçekten irade isteyen bir durum. Ama nereye kadar? Nasıl sabırlı olabilirim? Sabır insanın son doruk noktası…Günlük hayatımızda sürekli karşımıza çıkan bir terim Sabır. Ya sabır diyoruz değil mi? Anlayışsızlıklar, küstahlıklar, kabalıklar, dedikodular (trafik en sabır çektiğim kısım) …

Sabır insanın direnç noktası olarak görülebilir. Dayanmak da diyebiliriz. Sinirle birlikte yaşadığımız bir duygu olabiliyor. Özellikle şahsımıza yapılan kötü durumlarda sinirlerimiz zıpladığında sakinleşmek için ortamın veya konunun değiştirilmesinde fayda görüyorum. Eğer değişme durumu yoksa içinizden ya sabır çekiyorsanız karşı tarafa sakin bir dille ve onun gözlerine bakarak konuyu daha sonra görüşmek istediğinizi belirtin.

Sabretmek kolay bir şey değil bunu hepimiz biliyoruz. Sizi sıkıntıya düşüren etmenlerden en yakın arkadaşınızla konuşarak içinizi dökün. Kendi haklı sebeplerinizi anlatın. Karşı tarafın sizin yanlışlarını söylemesine izin verin.

Her derdin bir dermanı olduğunu unutmamalıyız. İnsanlar veya olaylar bizi yoklasalar da selamet için kalbinizi yoklayın. Dini anlamda teslimiyetçi olabilirsiniz bu noktada. Allah her konuda olduğu gibi bu konuda da bizimledir. Sadakayı fazla vermenizi tavsiye ederim. Nitekim sadaka sizi musibetlerden korumaya ve sağlıklı bir yaşam sürmeye sebep olabilir. Kızgınlık anında kendinizi kaybedebilir ve ağzınızdan çıkacaklara pişman olabilirsiniz. Lütfen dikkat ediniz. Hayat bitmiş değil. Bırakın karşı taraf kendinin yendiğini düşünsün. Siz vicdanen sorun görmüyorsanız elbet devran döner.

sabir.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...