Jump to content

Kişi İsterse İnanmayarak Bu Duayı Yapsın!


NvR

Önerilen Mesajlar

“Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azıym.”

“Allah’a güvendim (bana yeter) tanrı yoktur O vardır, ki ben de O’na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”

Başınız haksız yere derde girdiği zaman bu âyet-i günde beşyüz veya bin kere okumaya devam ederseniz, inşâallah kısa zamanda selâmete çıkarsınız.

Bu âyetteki duâyı ilk okuyan İbrahim Nebidir.

İbrahim aleyhisselâm Nemrud tarafından yakalattırılıp, mancınıkla ateş dağının içine fırlatıldığı zaman, havadayken Cebrâil isimli melek gelir ve sorar.

-Yâ İbrahim senin için ne yapmamı istersin?

İbrahim aleyhisselâm cevap verir:

-Allah’a güvendim. O bana yeter. Tanrı yoktur O vardır! Ben O’na bağlanıp, işimi ona bıraktım. Ki O arş’ın azîm rabbıdır.

İşte İbrahim aleyhisselâmın bu şekildeki ifadesinden sonra mûcize olur; ve İbrahim aleyhisselâm yavaş bir şekilde ateşin içine düşer fakat onu ateş yakmaz. Çünkü, Kur’ân-ı Kerîm’de anlatıldığı üzere "ateş soğumuş ve selâmet verici olmuştur" İbrahim Nebi için, Allah emri ile.

İşte, böyle bir mûcizenin meydana gelmesine vesile olan anlayış ve ifade vardır bu duada.

Bakın bu duâ için ne buyuruyor Rasûlullah salla’lâhu aleyhi ve sellem efendimiz bizlere:

-Kim sabah kalktığında ve geceye girdiğinde Allah’a güvendim o bana yeter, Tanrı yoktur, arş’ın azîm rabbi olan O vardır derse; bunu ister sıdk ile söylesin ister YALANDAN (inanmıyarak) söylesin, yedi defa söylediğinde Allah ona kâfi gelir.’ Ebû Davud.

Dikkat edin!

Bu hadîs-i şerîfte çok önemli bir hususa işaret ediliyor! Allah’ın SİSTEM’ine! "Allah’ın düzeninde asla değişiklik olmaz" âyetiyle de vurgulanan SİSTEME.

Siz belli duaları veya zikirleri yaptığınız zaman, inansanız da, inanmasanız da, o yapılan çalışma, ilgili mekânizmayı, sistemi harekete geçirir ve mutlaka semeresini verir; demiştik.

İşte bu hadîs-i şerîf, söylediklerimizin açık-seçik ispatıdır. "Kişi ister SIDK ile ister yalandan yâni inanmayarak" yaptığında denmesi bunun apaçık göstergesidir.

 

Bu sebeple diyoruz ki, siz inanmasanız dahi bu zikirlere veya duâlara bir süre devam edin, söylenildiği sistem üzere. Elbette neticesine ulaşacaksınız.

Allah bize bunun mânâsına ermeyi ve bu duayı edebilmeyi nasîb etmiş olsun....

 

dır!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dogru söylüyorsun arkadasim. Bende bu duanin cok faydasini gördüm. Ama uzun süre bikmadan okunmasi gerekir. Bu dua aile gecimsizligindede okunabiliyor diye biliyorum. Öncesinden 1 Fatiha ve 3 ihlas suresi okunup Peygamberimize hibe ediliyor ve bu dua 7 kez okunuluyor. Paylastigin icin tsklrr.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
arkadaslar bu zikir üzerine dahafazla bilgisi olan varsa rica etsemde buraya yazsalar.

 

 

gizemnur bilgi derken nasıl uygulanacagımı? yoksaa deneyenlerın paylasımları mı?

--------------------

evet ayısıgı dogru soyluyrsun insan bisey yapıyorsa inanırsa yapar ama benım demek istedıgım bunu okudum ama hıc biseye yaramadı artık dua etmıcem demek yanlıs...biliyruz ki o dualar bizim icin sevgili icin dua icin deil asıl sahibi olan Allah icin yapılıyor ve ondan medet umuluyor...böyle inanmak gerekir.Ve su bir gercek kii insanoglu inanılmaz bi varlık...eger isterse forumda okumusunuzdur göz rengi acma gibi kabiliyetlerde bulunuyr ama tabii ki bu cekim yasasıyla ilgilidir...Pek detay bilmıyorum ama cogumuz ^^SECRET^^ adlı kitabi okumus veya duymusuzdur...Evrene gonderdigimiz sinyaller senin dogrultunda senin istedigin gibi geri donuyor....Bi ilişkiye baslıyorsun vee inanılmaz olumsuzsun bu beni begenmez bu beni sevmez diyee! Ve böyle sinyal gonderiyorsun evrende senin istediginde sistemde calısarak hazin sonu hazırlıyor...Önce poLyona olmayı ve pzitif dusunmeyı ogrenmek gerek bence...

 

Selametle...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...