Jump to content

Konsantrasyon Oyunu:))


Guest kajju_35tr

Önerilen Mesajlar

Ayrıntılara Konsantrasyon

 

merhabalar arkdaşlar.ben bunu bir süre boyunca dewamlı yaptım ve ayrıntılara kısa surede daha dıkkat etmeye başladığımı soyleyebilirim.Bu bir dikkat oyunu tamamen dikkatinizi geliştirmeye yarayacak bir oyun ve bi o kadarda basit eğlencelidir.

 

 

İlk olarak metal bir tepsi alın.Onu suyla iyice yıkayın.Bir arkadaşınız size gostermeden tepsinin içine 12 adet obje koysun.Bunlar tepsinin içine soğabilecek; kalem makas silgi kitap gbi objeler olabilir.Sonra bunları bir bezle örtsün ve önünüze getirsin.

[onra siz , ortuyu kaldırın ve 30 sn ye içinde bu tepside neler olduğuna bakın...Tepsizedeki nesnelerin ayrıntılarına ozellikle dikkat etmeye çalışn.Objeeri tekrar ortun ve hatırladıklarınızı kaydedin.Ozellikle o eşyaların ayrıntılarını ne derecede tanımlıyabildiğinize de dikkat edin....Uygulama yaptıkça,herseferinde daha fazla eşyayı gözlemlediğinizi,daha fazla ayrıntıları zihninizde tutabildiğinizi farkedeceksiniz.Çünkü dikkatinizi odaklamada gittikçe buyuk bir beceri eliştireceksiniz....:) saygılarla!!!

[aynak: ruhsal güçleri geliştirme teknikleri syf:41 ergun candan--------------------

yeni uye oldum arkadaşlar hepinize merhabalar aklıma ilk gelen konuyu paylaşıorum şimdilik inşallah daha farklı konularda da görüşlerimi ve bilgilerimi sizlerle paylaşmayı istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...