Jump to content

MHP'li Türkkan'dan İlginç Sözler


farizat

Önerilen Mesajlar

[h=1]MHP'li Türkkan'dan ilginç sözler[/h] [h=2]MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan: "Ben, oğlumu genaral eşinin bavulunu taşısın diye askere göndermem"[/h] lutfu-turkkan1.jpg

 

 

 

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde erlere yönelik "angaryalara" savaş açtı.

"Tek oğlum var. Askere gönderdiğimde general eşinin bavulunu taşımasını istemem" diyen Türkkan, erlere yönelik angaryaların kaldırılması için yasa teklifi hazırlıyor.

 

 

Türkkan, hazırladığı yasa teklifinin askerlerin vatan savunması dışındaki işlerde çalıştırılmasının engellenmesini amaçladığını belirterek, "angarya Anayasa'da yasaklanmıştır. Askerde de yasak olmalıdır. Bunu sağlamaya çalışacağım" dedi.

Türkkan, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "erlerin vatan hizmetinde değil, manasız işlerde kullanılmasına karşılım. Bavul taşımak, tuvalet temizlemek, çamaşır yıkamak vatan hizmeti değildir" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu tip ihtiyaçlarını karşılamak için ya "dışardan hizmet satın alması" ya da "sadece bu ihtiyaçlar için, maaşını vererek sivil memur çalıştırması gerektiğini" vurgulayan Türkkan, " Orduda ütücü, kuaför, şoför aşçı, temizlikçi gibi hizmetler, neden vatan hizmeti sayılır anlamıyorum" ifadesini kullandı.

Türkkan, aynı konuyu Facebook sayfasında da gündeme getirerek, şöyle yazdı:

"Ben oğlumu general eşinin bavulunu taşısın diye askere göndermem. Havalimanında görüyorum generalin eşi hanımefendi iniyor, iki mehmetçik de bavulunu taşıyor. Bu ne? Vatan hizmeti mi?"

 

MHP'li Türkkan'dan ilginç sözler | Mynet Haber

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adam haklı bu amrıkan ordu sıstemınden gelen dısıplın anlayısı ıle cok sey kaybederız elbet komutan general olmalı ancak bu tur muamele de nedır sadece askere zarar verır kardak krızınde edırne sınırında bulunan hoocam anlattı kısın ortasında askerı aracta keyıf cayı ıcenler olaganustu durumda gordum demıstı onlara soven savas cıksa onları vuracak askerlerın oldugunu da soylemıstı mevkılerını amac dısı kullanan serefsızler var savas durumunda herkes esıttır sen de o da kadere boyun eger komutan malesef!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...