Jump to content

Cilt İçin Sarımsağın Faydaları


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Sarımsağın insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmez. Çiğ sarımsak, antibiyotik, antiseptik ve virüslere karşı koruyucu olarak etki etmektedir. Aynı zamanda da iyi bir antioksidandır.

Vücuttaki iltihaplı bir bölgeye Sarımsak uygulamak iltihabın azalmasını sağlar. Sarımsağın güzellik problemlerinde kullanıldığı pek çok yer mevcuttur.

Sarımsağın tüm faydalarından yararlanmanın bir kolay yolu da bir diş dilimlenmiş Sarımsağı yoğurt ya da peynir ile birlikte tüketmektir.

Aşağıdaki sorunlarla karşılaştığınız zaman sarımsaktan faydalanmayı deneyebilirsiniz:

 

Akne

İki diş sarımsağın suyunu çıkarıp aynı miktarda sirke ile karıştırın. Bir parça pamuk yardımıyla karışımı aknelerinizin üzerine Günde birkaç kez uygulayın. Bu solüsyonda sarımsak, antibiyotik, antiseptik özellikleri ile akneye karşı savaşırken antioksidan özelliği ile de cildi korur ve onarır. Sirke ise cildin pH dengesini korur.

 

Uçuk

Bir diş sarımsağı kesin ve direkt uçuğunuzun üzerine sürün ya da bir süre bekletin. Sarımsak Suyu yakabilir ama uçuğunuzu iyileştirecektir.

 

Sedef Hastalığı

Sedef hastalığını sarımsak yağı ile tedavi edebilirsiniz. Sarımsak yağı jel kapsüllerini eczaneden edinebilirsiniz. İğne yardımıyla kapsüllerin içindeki yağı çıkartın ve gerekli bulduğunuz bölgeye uygulayın.

 

Saç Dökülmesi

Sarımsak ve sarımsak yağı saç dökülmesi için doğal bir çözümdür. Sarımsak yağını dökülmenin olduğu bölgeye sürün tüm gece kalsın. Sabah saçınızı önce kokuyu alması için bir miktar Limon suyu ile ovup sonra da şampuanınızla yıkayın.

 

Ayak Mantarı

Birkaç diş sarımsağı ezin ve bölgeyi sarımsak ile kapatın. Üzerine tül kapatarak tüm gece kalmasını sağlayın. Sabah ayağınızı yıkayın ve sarımsak yağını bölgeye uygulayın. Çorabınızı giyin. Bu yöntemi kırmızlık ve kaşıntı ortadan kalkana kadar birkaç Gün daha bu kürü uygulayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...