Jump to content

Ugg Bot Giyerken Bir Kez Daha Düşünün: Katliama Ortak Olmayın!


sessiz nehir
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

rakun-kpek.jpgÜlkemizde kış aylarında ayaklarını sıcak ve rahat tutmak isteyen birçok bayanın severek giydiği Avustralyalı markanın karanlık bir yüzü var. Bazı modellerinde rakun köpeği kürkü kullanan marka bu ihtiyacını Çin’de karşılıyor. Daha önce yayınladığımız haberlerde hayvan vahşetinin son derece sık yaşandığı ve doğal görüldüğü Çin, rakun köpeklerinin derisini hayvan canlıyken yüzüyor ve kürkleri gümrükte yün hammadde şeklinde etiketleyerek hayvan hakları uygulamaları engeline takılmıyor.

 

The Humane Society International dedektiflerinin yaptığı araştırmada ortaya çıkan zalimlik gerçekten tüyler ürpertici. Bazı ugg modellerinde bulunan rakun köpeği kürkü Çin’den ithal ediliyor. Çindeki kürk üretim çiftliklerin şartları ve hayvanlara uygulanan zalimlik ise insanlık dışı. Kötü şartlarda yaşayan hayvanlar, kürkünün kalitesi düşmesin diye dövülüyor ve henüz canlıyken yüzülüyor.

Sadece rakun köpekleri değil; siparişlere göre kurtlar, çakallar, tilkiler ve bazı evcil köpekler de aynı şekilde katlediliyor. Avustralya gümrüğünden Avustralya koyunu kürkü ve derisi olarak geçen rakun köpeği kürkleri bot yapımında kullanan firma ürettiği botlara hiç çekinmeden Avustralya koyunu kürkü etiketi basıyor.

 

rakun-ugg-bot.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

görüntü olarak benim de hoşuma gidiyordu artık gitmiyor. şimdi konuda adını görünce özelliği neymiş diye araştırayım dedim bu yazı dikkatimi çekti ne yazık ki çok acı peluştan da yapılabilir. herşeyi geçtim bir de canlı olarak eziyet işkence var yazıklar olsun bu tür caniliklere, insan demek cani mi demek insan olmaktan utanır oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...