Jump to content

Yeni Yılda Lazca Televizyon Yayında


farizat

Önerilen Mesajlar

[h=1][/h]lazca-tv-lazca-televizyon-rize-yeni-yil-2013-467155h.jpg

 

 

 

[h=2]Türkiye'nin ilk Lazca televizyonu yeni yılda yayına başlıyor...[/h]Rize'nin Ardeşen ilçesinde Gelişim TV adı altında yayın yapan yerel televizyon kanalı, <nobr>2013</nobr> yılının ilk ayından itibaren <nobr>uydu</nobr> üzerinden Lazca olarak yayın yapmaya hazırlanıyor.

 

Ardeşen'de 14 yıl önce kurulan ve bugüne kadar karasal-yerel yayın yapan Gelişim TV, 2013 yılından itibaren uydu üzerinden yayın yapacak. İsmini Lazca bir isimle değiştirecek olan kanal, kültürel programlarının büyük bir kısmını da Lazca olarak yayınlayacak. Kanal, <nobr>yeni</nobr> yılda haber bültenlerini de Lazca olarak yayınlamayı planlıyor.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Gelişim Televizyonu Genel Müdürü Turgay Terzibaş, "14 yıldır ilçemizde yayın yapıyoruz. <nobr>Artık</nobr> bölgemizin sesini yeni yayın politikalarımız ile <nobr>dünyaya</nobr> duyuracağız. 2013 yılının ilk ayı içerisinde uydu üzerinden yayın yapmaya başlayacağız. Program akışımızın büyük bir bölümü Lazca olarak yapacağız. Belli bir süre sonra haber bültenlerimizi de Lazca olarak sunacağız. Bu şekilde bölgemizin kültürünü diğer kültürlere de tanıtmayı hedefliyoruz." dedi.

 

 

 

Yeni Yılda Lazca Televizyon Yayında 26 Aralık 2012 22:18

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...