Jump to content

Yeni Yıla Girerken


ELA NAZ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki yeni yıl yaklasıyor ve koskoca bir yılı geride bırakmamıza sayılı günler kaldı..Şimdiden yeni yıl için hazırlıklar yapılmaya başlandı..Yeniliklerle dolu yepyeni bir yıla girecek olmanın heyecanını yasıyoruz..Sizlerin de yeni yıl için planları nedir,nasıl değerlendirirsiniz bilmiyorum ama ben ufak bir paylasımda bulunmak istiyorum.

 

Yeni yıla girerken;

Güzelce bir abdest alıp,seccademizi serip allah rızası için namaz kılmak.

Bir yıl boyunca bilerek yada bilmeyerek işlediğimiz günahlarımız için tevbe etmek.

Koskoca bir yılı geride bırakarak bu günlere gelmeyi nasip ettiği için Allah'a hamdü senada bulunmak.

Yapmak istediklerimizi,dileklerimizi dile getirmek ve kabülü için içten yalvarmak.

Peygamber efendimiz muhammed (sav)'e çokça salavat getirmek.

Kuran okumak.

Maneviyatımızı doyurmak gibi güzel ve hayırlı ameller işlereyek girebiliriz.Böylece kendimizi daha huzurlu ve mutlu hissederek yeni yıla güzel bir başlangıç yapmış oluruz.

 

Rabbim,hepinize yeni yılda huzur,barış,sağlık,mutluluk ve güzel bir kardeşlik nasip etsin.Maddi ve manevi hayırlı kapıların açılmasını,dileklerimizin hayırlı ve bizleri mutlu edecek şekilde gerceklesmesini,allahın rızasını kazandıgımız hayırlı bir yıl gecirmeyi,efendimiz muhammed(sav)in sünnetinden ayrılmamayı nasip etsin insallah..Selam ve dua ile..!

 

ELA NAZ

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rabbim,hepinize yeni yılda huzur,barış,sağlık,mutluluk ve güzel bir kardeşlik nasip etsin.Maddi ve manevi hayırlı kapıların açılmasını,dileklerimizin hayırlı ve bizleri mutlu edecek şekilde gerceklesmesini,allahın rızasını kazandıgımız hayırlı bir yıl gecirmeyi,efendimiz muhammed(sav)in sünnetinden ayrılmamayı nasip etsin insallah..

 

Aminn ....teşekkürler elacığım ...

yeniyıla arkadaşlarımla kuran okuyarak ibadet ederek girmeyi düşünüyoruz Allahım nasip ederse ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rabbim,hepinize yeni yılda huzur,barış,sağlık,mutluluk ve güzel bir kardeşlik nasip etsin.Maddi ve manevi hayırlı kapıların açılmasını,dileklerimizin hayırlı ve bizleri mutlu edecek şekilde gerceklesmesini,allahın rızasını kazandıgımız hayırlı bir yıl gecirmeyi,efendimiz muhammed(sav)in sünnetinden ayrılmamayı nasip etsin amin amin.......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rabbim,hepinize yeni yılda huzur,barış,sağlık,mutluluk ve güzel bir kardeşlik nasip etsin.Maddi ve manevi hayırlı kapıların açılmasını,dileklerimizin hayırlı ve bizleri mutlu edecek şekilde gerceklesmesini,allahın rızasını kazandıgımız hayırlı bir yıl gecirmeyi,efendimiz muhammed(sav)in sünnetinden ayrılmamayı nasip etsin insallah..(Aminnn)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Yeni Yıla Girerken Dua

      [TABLE=class: tborder, align: center] [TR] [TD=class: alt1]Yeni Yıla Girerken (Hicri Yılbaşı)   Akşam namazdan sonra sene başı duasını üç defa okuyun. (Yıl sonu duasını ilkindi namazından sonra okunur.)     Bismillahirrahmannirrahim   Ve sallallâhü âlâ seyyidina ve Mevlana Muhammed'in ve ala âlihi ve sahbihi ve sellem.   Allahümme ente'l-ebediyyü'l kadimü'l-evvel ve âlâ fadlike'l-azim ve cûdike'l-amimi'l-muavvel. Ve hazihi âmün cedidün kad akbele nes'elüke'l-ısmete fihi mine'ş-şey

      , Yer: İslamiyet

×
×
  • Yeni Oluştur...