Jump to content

Ne Yaparsam Yapayım


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ne yaparsam yapayım gördüklerim hiçbir zaman değişmeyecek ; Ta ki gördüklerimin başına benim gördüklerimi yaşayıncaya dek. İstediğin kadar samimi ol istediğin kadar insancıl tarafınla yanaş, yaklaş; insanlara, karakterlere, mevkiye ve en yüksek kişiye.

Senden almak istediğini verinceye dek ; savaşacaktır, sataşacaktır; hatta hiç yapmadıklarını yapıp diz çökecektir karşında. İstediğini alıncaya dek. İstediğin kadar bilgi sahibi ol, istediğin kadar bilgisiz.

Bir gün sana verilen mutluluğu, rahatlığı, huzuru, ihtişamı almak için biri gelip keyfini ayaklarının altından halı gibi çekecektir.

 

81694-1952432272012.jpg

 

İstediğin kadar vaaz ver, başını döndür pırıltılı kutularla, ümitlendir hayallerini, yaşandığı zaman anlarsın hiç bitmeyecek gibi gelir bazen, tablonun renklerini oluşturursun gözlerinle ve hiçbir zaman bitmeyeceğini gözlerini kapayınca anlarsın.

Bir çok Tv kanalları, yapılan reklamlar, dağıtılan broşürler, filimler, diziler hep bir mesaj verir ; Kürsüye çıkan vaazlar verir. En iyi rolünü oynayan en çok insanı tarafına çekendir. Hiçbir zaman bitmeyecek sanılır; Çeşit çeşit kıyafetler dizilir karşımıza. Etrafımızda pervane gibi döner durur. Bir kıyafet alırsın kendine , çoğu zaman bir kostümdür ; gün be gün , an be an kokteyl den partiye oradan toplantıya, kumar partilerine , kahve içmeye derken sinema ve spora ardından yatağa girerken bile hep değiştirirsin kıyafetini. Bir kostüm olduğunu bilmeden ; içindeki canavarı terbiye etmeden ; sürekli değişimi gösterirsin sahnende. İçinde yananları görmeden.

Daha ne kadar ve her gün yenilenebilir ruhlar ; daha ne kadar her gün yeni bir gün uyanır insan.

 

İstediğini vermeyince karşındakine, o zaman başlar baskın karakter ; Bariz kalırsın , tehditler savurur belki de , zorbalıkla yaptırmaya çalışır ; tek maksadı vardır, hücrelerini doyurmaktır.

Duruşları değişir yürürken karakter atarlar ; trip derler buna . Fiyaka arabalarla tamamlanır dolaşırken sadece boş sokaklar onlarındır. Bir çoğu vasattır. Sevgileri gibi.

 

Gece başlar bazen pişmanlık , bazen de hazdır.

Hep onlar için çalışmalı insan , hep bir vücudu vermeleri , hep kendini vermeye öğretilmiştir insana ; ehlileştirilmiş kostümlere bırakmıştır kendini. Daha ne istediğini söyleyemeden , anısını da yaşayarak savaşın ortasında kalmıştır çoğu zaman.

 

Ben bu dünyaya üzerimde kimsenin ve enerjimin hakkı olmadığını söylemeye geldim diyerek filozof ve felsefeci Ayn Rand’ ı anarak ; kimsenin üzerimde etkisi olmadığını söylemeye geldim.

 

 

Nesrin Sever

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Yoksun Ya,Ne Yaparsam Yapayım Yoksun İşte...

      Mevsimlerden yaz; Aylardan ise ocakmış... iyi de bundan banane? Mevsimler aylar,hatta yıllar neye yarar ki şu anda? yoksun.. lapa lapa kar yağıyor güneşten avuçlarımın arasına doğru.. ve ben, ben gidişinle, turuncusu bol kepce doldurulmuş,sarı-siyah buz alevinden oluşan devasa bir ''yanlızlık'' denizine düştüm yine... Tenimdeki yangını boşver sen; yüreğim zangır zangır titriyor... çok ama çok üşüyorum sensizlikte, ruhum buz tutuyor tanımlanmayan bir hızla senin sensizliğinde ölüy

      , Yer: Şiirler

×
×
  • Yeni Oluştur...