Jump to content

Banka Müşterılerı Bu "E-Postaya Dikkat


farizat

Önerilen Mesajlar

[h=1][/h]e-posta-mail-internet-bankaciligi-internet-tubitak-virus-88196h.jpg

 

 

 

[h=2]BDDK, bu e-postaya karşı banka müşterilerini uyardı. İşte TÜBİTAK tarafından rapor edilen o e-posta...[/h]Bankacılık <nobr>Düzenleme</nobr> ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'deki banka müşterilerini hedef alan, içeriğinde zararlı 'FATMAL' yazılımı barındıran e-postalara karşı uyarıda bulundu.

BDDK'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya <nobr>göre</nobr>, 19 Aralık 2012 tarihinden itibaren özellikle Türkiye'deki banka müşterilerini hedef alan, içeriğinde zararlı 'FATMAL' <nobr>yazılımı</nobr> barındıran ve oltalama (phishing) tabir edilen bir e-posta trafiğinin başladığı TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü tarafından <nobr>rapor</nobr> edildi.

Söz konusu e-postalar, bazı telekom operatörlerinden veya havayolu firmalarından gelen ve içinde fatura bildirimi yapıldığı izlenimi uyandıran bir dosya (.pdf.exe uzantılı) taşıyor.

Açılması istenen bu dosyanın barındırdığı ikinci bir dosya (truva atı) ile de öncelikle <nobr>bankacılık</nobr> hizmetleri olmak üzere <nobr>kullanıcı</nobr> yetkilendirme ve <nobr>parola</nobr> bilgilerini çalmak amaçlanıyor.

Açıklamada, bankacılık hizmetlerinden yararlanan tüm kullanıcıların bu tür sahte e-postalara itibar etmeden silmeleri gerektiği, kurumların da saldırı tespit sistemlerindeki önlemleri güncellemelerinin yararlı olacağı belirtildi.

Konuya ilişkin daha detaylı bilginin 'http://www.bilgiguvenligi.gov.tr/zararli-ya zilimlar/fatura-zararli-yazilimi-fatmal.html' bağlantısında yer aldığı kaydedildi.

AA

 

 

 

Banka Müşterileri Bu "e-posta"ya Dikkat! 28 Aralık 2012 17:59

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...