Jump to content

180 Vakit Camiye Gelene Tablet


farizat

Önerilen Mesajlar

[h=1]180 vakit camiye gelene tablet[/h] [h=2]Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Dayılı Köyü Camisi İmamı Cebrail Öztürk, 180 vakit camiye gelen çocuklara tablet bilgisayar hediye edecek.[/h] cami-tablet.jpg

 

 

 

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukların bilgisayar teknolojisi ve internete olan ilgilerini değerlendirmek istediklerini söyleyerek, çocuklara namaz kılma alışkanlığını kazandırmak ve camiye olan sevgilerini artırmak için farklı projeler hazırladıklarını ifade etti.

Öztürk, bu projelerinden birinin de iki ay içerisinde 180 vakit namazlarını camide cemaatle kılan öğrencilere tablet bilgisayar verme projesi olduğunu ve bununla birlikte camiye olan ilginin katlandığını vurguladı.

 

 

 

Öztürk, ”Her vakitten sonra çocuklarımıza birer kupon veriyoruz. Tablet bilgisayarı almak isteyen 50 öğrencimiz 180 vakti tamamlamak için sabah namazı dahil vakit namazlarının çoğunu camide cemaatle kılıyor. İki ay sonunda 180 kuponu tamamlayan çocuklarımıza tablet bilgisayar dağıtacağız” dedi.

-Amaç, namaz bilinci oluşturmak-

Böylece namaz bilinci oluşturmayı amaçladıklarını anlatan Öztürk, ”Çocuklara namazı, camiyi nasıl sevdirebiliriz, camiye nasıl alıştırabiliriz düşüncesi içerisindeydik. Komşularımızla istişare yaptık. Durumu kendilerine anlattım. Komşularımız da sağolsunlar bize destek verdiler. Biz de 2 aylık sürede 180 vakit namazlarını camide cemaatle kılan öğrencilerimize tablet bilgisayar projesini başlattık. Katılım oldukça fazla. Yaklaşık 50 öğrencimiz devamlı geliyor. Çocuklarımız sabah namazlarına dahi benden daha önce geliyor” diye konuştu.

40 gün namaza devam edenlerde namazın alışkanlık haline geldiğini anlatan Öztürk, şöyle konuştu: ”İnşallah bundan yola çıkarak böyle bir şey başlattık. Bilgisayarlarımızı da köy halkı ile ortaklaşa alacağız. Avrupa’da kalan gurbetçilerimiz var. Onlar da projeye destek olacaklar. Köyden kaç çocuğumuz namaza gelirse gelsin hepsine bilgisayar vereceğiz. Çocukların namaz kılmasına vesile olan ve bilgisayar almayı taahhüt eden eden köylülerimize ve gurbetçilerimize teşekkür ederim.” Köy sakinlerinden Mehmet Borazanoğlu ise projeden köy halkının memnun olduğunu vurgulayarak, ”Çocuklar yaz tatiline kadar namaza devam ederlerse, biz de köy halkı olarak Çanakkale ya da Konya’ya gezi düzenlemeyi düşünüyoruz” dedi.

 

AA

 

180 vakit camiye gelene tablet | Mynet Haber

 

ne kadar uzucu ve utanc verıcı bır durum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben her gün namazımı tabletsizmi? kıldım :P Güzel örnek herkes namaza alışması için iyi çalışma başlatmış, her çocuk tablet alacağız diye namaz kılacak Allah'a ibadet etmiş olacak, hem sevap kazanacak hemde cennete giden yolu tutmuş olacak, imam efendi ise bu vesile ile hayrını daha fazla yazdırmış olacak, beğendim çok güzel olmuş :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tablet deyince ilaç tableti geldi aklıma :rofl:hastanelerle bu kadar haşır neşir olunca tabi:no:

umarım bu güzel alışkanlığı edinirler ama tablet yerine başka birşey verselermiş keşke...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu iş sakıncalı.

Demek ki çocuk olmalarının saflığını bu şekilde kullanıyorlar.

Oysa onlar çocuk ve namaz da farz degıl.

Tabletı alınca bırakacaklar.

O zaman gunaha mı gırmıs olacaklar ?

Hayır Esas bunu ıcad eden kafa hesab verecek.

Namaza gelıyor dıye vereceksın.

ıyı de okula gıdene Ilım ogrenene neden vermıyorsun ?

Bu çocuklar okula gıtmıyor mu? Okula gıtmeyıp tablet ıcın camıye mı gıdecekler?

Ben anlamadım gerçekten ...

Bu gun tablet ıcın gelen yarın baska seyler ıcın gelır .

Allah rızası nerde?

Anne baba ne diyecek? Git kap tableti de sonra gene bir şeyler verirler o zaman da gıder onu alırsın.

Boylelıkle cocuk gercekten de gıtmeye kalksa onun gıtmesıne maddı cıkar sebebıyle bu sefer aıle manı olacak. Çıkar olmazsa neden gondersın cocugu?

Mantık bu mudur yani?

Anne babaları eğitin sonra cocuklar egılır zaten.

Onlara ne verıceksınız ?

Anne baba tabletle de yetınmez... Ev mı arabamı yoksa huri ve cennette yerler mı?

götürüsü getirisinden fazla ıslerı yapmamak lazım.

Ayrıca bu kadar adamdan hıc cıkmamıs mı bu ısler Allah sevgısıyle olur çıkar ılışkısı ıle olmaz dıye?

Kucuk beyınlere Allah sevgısı degıl Allah çıkarı böyle sokulur işte.

 

Tabi takva sahibi olmadan fetva verilirse böyle olur.

Herkes fetva veriyor.....

zaten sorun da bu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vaaayy odule bak, simdi 180 degil 250 kilanda olur, topumuz kusursuz mumin oluveririz aman sonunda geriye birsey versinlerde, oraya insan yagar insan, koca tablet verecen yahu kilmamak olurmu?.

Gercekten inanilacak gibi degil..ne bicim rezillik bu, sen sukadar namaz kil biz sana seni namazdan alikoymaya en guclu olani hediye edelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...