Jump to content

'Teröristbaşı Elinden Geleni Yapıyor'


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

'Teröristbaşı elinden geleni yapıyor'

 

Bakanlar İmralı sürecini değerlendirdi.

 

809256_detay.jpg?1357469040favorilere_ekle_btn.png

 

 

'YAPMAK ZORUNDAYIZ'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: Eminiz ki terörle mücadele başarıyla sonuçlanacak ve ülkede artık kardeşlik hakim olacak. Bunun için her şeyi yapmak zorundayız. Bugünlerde yapılanlar da, o her şeyi yapmak zorunda olduklarımızdan bir tanesi. Ümitli olmalıyız. Destek vermeliyiz. Yeter ki silahlar sussun. Yeter ki ateş bitsin, kanayan yaralar artık tedavi olmaya başlasın.

 

'KAZANÇLI ÇIKAR'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Partiler ne olacak deseler bir baksalar ve bu noktada bir değerlendirme yapsalar kıyamet kopmaz. Bu ülke 30 yıldır terörle mücadele ediyor. Terör örgütünü kuran, yöneten, örgütleyen terörist başı yakalanmış, mahkum edilmiş, cezasını çekiyor. Terörü sona erdirmek için her yolu deniyor ama onunla temas kurulmuyor.

(Geçmişte Devlet Bahçeli dönemi de dahil bu temasların yapıldığını belirterek) Türkiye önümüzdeki süreçte olumlu sonuçlar ortaya konacak bir neticeye varır ve eğer terör örgütünün silah bırakması hedefi temin edilebilirse bundan CHP de, MHP'de, BDP'de, AK Parti de kazançlı çıkar. 75 milyon insanımız da kazançlı çıkar.

 

'HERKESİN KATKISI'

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış: (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "AK Parti'ye yeni bir kredi açıyoruz, çözün sorunu" açıklaması üzerine)

Bütün muhalefet partilerinin bu sürece destek vermesi gerekir. Türkiye'de binlerce yıldır olduğu gibi kardeşçe yaşamamız gerekir. Buna yönelik, makul adımlar konusunda herkesin desteğini bekliyoruz. Bu süreçte önerisi, fikri olan ve çözüme katkı vermek isteyen herkesin katkısını önemsiyoruz.

'ERKEN İYİMSERLİK'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay: Bu süreç herkesin desteği ile ne kadar iyi yürürse, hızlı yürürse o kadar iyi demektir. Ama görmek lazım. Erken iyimserlik ve yüksek beklentiler bazen yanlış sonuçlar doğurabiliyor. Süreç devam ediyor, özellikle bu önümüzdeki kış dönemi bir fırsattır, bu değerlendirilebilir. Herkes bunu anlarsa, katkı verirse daha kısa sürede sonuçlanabilir.

 

 

Yeni düzenleme yolda

 

Abdullah Öcalan da faydalanacak...

 

809188_detay.jpg?1357453112

 

favorilere_ekle_btn.png Mahkûmların aileleriyle özel odalarda görüşebilmesine yönelik düzenleme Meclis Genel Kurulu’nda beklerken; İmralı Cezaevi yönetimi Öcalan’ın da düzenlemeden yararlanabilmesi için iyi hal belgesi çalışmalarına başladı. Belge ile Öcalan, eşi Kesire Öcalan ve ailesiyle özel odada görüşebilecek

 

İmralı Cezaevi'ndeki görüşmeler ve görüşmelere ilişkin ayrıntılar gündemi oluştururken, diğer yandan da Abdullah Öcalan'ın cezaevinde eşi ve aile fertleriyle özel görüşme yapmasını sağlayacak adımlar atılıyor. İmralı Cezaevi yönetimi Öcalan'a "iyi hal" belgesi çıkarılması için hazırlık yapıyor. Komisyon'dan geçtikten sonra Meclis Genel Kurulu gündemine alınan tasarı yasalaşırsa, Öcalan da "iyi halli hükümlü" statüsü alarak isterse "özel oda" görüşmesi yapabilecek. Tasarı, terör hükümlüleri veya mübbet mahkumlara ilişkin herhangi bir kısıtlama içermiyor.

 

ÇIKAR ÇIKMAZ...

 

Tasarı Meclis'ten geçer geçmez yürürlüğe gireceği için Adalet Bakanlığı'nda bu konudaki hazırlıkları da hızlı bir şekilde yürütülüyor. Tasarıda yürürlük tarihi öngörülmediği için uygulama yönetmeliği de aynı tarihe yetiştirilmeye çalışılıyor. Yönetmelik üzerindeki çalışmalar da sona yaklaşmış durumda. Düzenlemeden Öcalan'ın yararlanıp yararlanmayacağı merak konusu olmuş, tartışmalara noktayı Adalet Bakanı Sadullah Ergin koymuştu. Düzenlemenin salt Öcalan'a indirgenmemesi uyarısı yapan Ergin, "Bu düzenleme ödül olarak getiriliyor. Nasıl uygulanacağı ikincil mevzuatla (yönetmelik) düzenlenecek" diyerek yönetmeliği adres göstermişti.

 

ÖCALAN KİMİNLE GÖRÜŞEBİLİR?

 

Resmen boşanmayan Öcalan da disiplin cezası almaması halinde hala resmi nikahlı eşi Kesire Öcalan'la, talepte bulunması durumunda ödül olarak İmralı Cezaevi'nde hazırlanacak odada "aile görüşmesi" yapabilecek. Öcalan'ın, eski sevgilisi Ayfer Kaya ya da bir başka kadınla bu görüşmeyi yapması mümkün olmayacak. Ödül mekanizması sadece eşle görüşmeyi değil, telefonla görüşmeyi ve sosyal bazı imkanları da kapsıyor.

 

İŞTE O DÜZENLEME

 

-Kapalı cezaevlerinde bulunan evli hükümlüler, en geç 3 ayda bir kez olmak üzere, 3 saatten 24 saate kadar eşleri ile kurum veya eklentilerinde cezaevi personelinin yakın nezareti olmaksızın mahrem şekilde görüştürülebilecek.

-Haftalık ziyaret süresi 2 saate kadar uzatılabilecek. Kapalı ziyaret yerine açık ziyaret yaptırılabilecek.

-Üst üste kullanılmayan en fazla 3 haftalık ziyaret süresi toplu olarak kullandırılabilecek.

-Haftalık telefonla görüşme süresi veya sayısı 2 katına kadar artırılabilecek.

-Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerden öncelikli veya daha uzun süreli yararlanmaları sağlanabilecek.

-Haftalık harcama miktarı yarı oranında artırılabilecek. Tek kişilik odalarda televizyon bulundurma imkanı verilebilecek.

-Hediye verilebilecek. Takdir belgesi veya tavsiye mektubu verilebilecek.

 

 

 

Kaynak : 'Teröristbaşı elinden geleni yapıyor'-HABERTÜRK

 

 

Kaynak : Yeni düzenleme yolda-HABERTÜRK

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nekandar mahsum bir haber gibi herşey çiçek okurkene sanıyon nesli tükenmek üzere hayvanların koruma altına alma çabaları bir el biriği bir bütünlük apo bir melek olmuş kanatları eksik kalmış bence görüşme olmasın bu tür ayaklara gerek yok apoyu villamı köşkmü artık ne istiyosa oraya koysunlarda bir rahat etsinler yok görüşceklermiştee sorcaklarmıştaaa ayıp be,okadar şehitin hiçmi hatrı yok yada onlar neden kime şehit oldu........

 

543771_513234088698838_1354142528_n.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amaç Tunceli,Diyarbakır,Batman,Siirt,Şırnak,Van,Hakkari ve Iğdır'ı 2014'te BDP'nin elinden almak.Ulusal omurgası kırık ve milliyetçilik duygusu ölmüş bir parti iktidar olduğu sürece herşey yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...