Jump to content

İlk Aşk Unutulmaz mı?


Sidre

Önerilen Mesajlar

Uzun yıllar sonra karşılaştığınızda hala dizlerinizin bağı çözülüyor ve kalbiniz yerinden çıkacak gibi çarpmaya başlıyor. Şu anki konumunuz, durumunuz ya da medeni haliniz ne olursa olsun aynen böyle hissediyorsanız, siz de ilk aşkınızı unutamamışsınız demektir…

 

3_0dfac7138683140c7e17072e5be355473_369b01a5c01b78944f5495388ccf790e.jpg

 

Selam vermek isterken diliniz tutuluyor ve kelimeler boğazınıza düğümleniyorsa da yine ilk aşkınızı unutamamışsınız demektir.

 

Uzmanların açıklamalarına göre ilk aşkın unutulamaz olmasının nedenlerinden biri de; en erken yaşlarda insanların en yoğun duygularına hitap ediyor olması. En yoğun duygulardan kastedilen de ilk heyecan, ilk kalp çarpıntısı, ilk göz yaşı ve ilk acı çekme döngüsü olsa gerek.

 

Ama yine uzmanlara göre; üzerinden ayrılık ve zaman geçen ilk aşkın acılarının yerini sadece tatlı hatıralar alıyor. Unutulmaması da bundan kaynaklanıyor sanırım. Eğer size çok acı veren hatıralarınız hafızalarınızda tazeliğini koruyor olsaydı, bilinç altınız otomatik olarak devreye girer ve size acı veren bu aşkı unutmanızı sağlardı.

 

Sonuç itibariyle dostlar, ister kadın olsun ister erkek, ilk aşk, ilk günkü heyecan gibi hepimizi sarıyor. Özlenen karşıdaki kişinin kendisinden ziyade genel olarak yaşanan İLK’ler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun yıllar sonra karşılaştığınızda hala dizlerinizin bağı çözülüyor ve kalbiniz yerinden çıkacak gibi çarpmaya başlıyor. Şu anki konumunuz, durumunuz ya da medeni haliniz ne olursa olsun aynen böyle hissediyorsanız, siz de ilk aşkınızı unutamamışsınız demektir.

 

Vay anasını arkadaş ! Kaç tane uzman bir araya gelmiş şu tek satırı yazmak için ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...