Jump to content

RTÜK Ekranlarda Dansözü Yasakladı !


rihan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi TDK'nın dansözü 'yarıçıplak kadın' olarak tanımladığını belirterek, 'Çocuk ve gençleri olumsuz etkiler' dedi.

Akşam gazetesinden Ali Ekber Öztürk'ün haberine göre Akasya Durağı adlı dizinin dansözlü sahnesini değerlediren RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi çok tartışılacak bir rapora imzasını attı.

Türk Dil Kurumu tarafından dansözü "yarıçıplak kadın" olarak tanımlanmasına işaret eden RTÜK, 'Yayınlarda dansözlere yer verilmesi çocuk ve gençleri olumsuz etkiler' dedi. Dansözün Türk aile yapısına aykırı olduğunu da belirten RTÜK raporu bugün görüşerek karara bağlayacak.

 

 

Akşam

 

RTÜK ekranlarda dansözü yasakladı ! - MEDYA haberi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi kalkıpta dansöz yayınlansın diye tepki yağdıracak değilim.Dansöz çıkınca tv türk toplumunda kanal değiştirilir.Zaten izlenmez çocuklu yada adaplı olmaya özen gösteren ailelerde.Diğerleri de bir zahmet şifreli kanallara üye olsunlar.Dansöz geçmişte tv vs olmayan çağlarda eğlence aracıydı.Şimdi çok şey var tv de olmazsa kalsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet bende haklı buluyorum çocukluğumda aman sen izleme diye gözümü kapatırlardı, korkardım. hatta bilk gördüğümde yılan kadın bu diye basmışım çığlığı :) anlayacağınız halen koca adam oldum dansöz gördümmü ya kaçarım yada kaçamazsam gözlerimi yumarım. dansözfobi mi artık tıpta literatürde başka ne gibi ismi vardır bilemiyorum ama böyle :) kimileri de palyaço korkusu vardır ya işte öyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...