Jump to content

Bakan "Üzgünüm" Dedi


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

[h=1]Bakan "Üzgünüm" dedi[/h] [h=2]Paris'teki infazla ilgili konuşan ilk bakan "Üzgünüm" dedi...[/h] 810453_detay.jpg?1357832137

 

favorilere_ekle_btn.png BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, PKK'yı kuran isimler arasında bulunan Sakine Cansız ile örgütün Avrupa'daki önemli isimlerinden KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in Paris'te öldürülmesi ile ilgili olarak açıklama yaptı.

 

 

 

 

 

 

Arınç, "3 kadının böylesine sorgusuz sualsiz başlarına ateş edilmek suretiyle öldürülmesi kimlikleri kişilikleri üzerlerine atılan suçlar ne olursa olsun hiçbir zaman tasvip edilecek bir davranış değil. Çok kötü bir olay. Gerçekten üzüntü duyduğumu ifade etmek isterim. Çünkü biz hukuk içerisinde terörle mücadele ediyoruz. Bugün terörle mücadele eden güvenlik güçleri bile önce yaşatmak gayesiyle hareket ediyorlar" diye konuştu.

 

 

"ÜZÜNTÜ DUYDUM"

Arınç, "3 kadın evine girilip susturucu silahlarla başlarına ateş etmek suretiyle öldürülmüş. PKK örgütünün önde gelenleri olduğu söyleniyor. Kırmızı bültenle arandığı ifade ediliyor. Bunların hepsi bir tarafa. Bir insanın hayatına bu kadar vahşice son vermek çok kötü, çok çirkin adeta büyük bir vahşet. Önce bu olay hakkındaki şahsi kanaatimi söyleyeyim. 3 kadının böylesine sorgusuz sualsiz başlarına ateş edilmek suretiyle öldürülmesi kimlikleri ve kişilikleri üzerlerine atılan suçlar ne olursa olsun hiçbir zaman tasvip edilecek bir davranış değil. Çok kötü bir olay. Gerçekten üzüntü duyduğumu ifade etmek isterim. Çünkü biz hukuk içerisinde terörle mücadele ediyoruz. Bugün terörle mücadele eden güvenlik güçleri bile önce yaşatmak gayesiyle hareket ediyorlar. Sağ yakalamak ve suçu varsa yargı önüne çıkarmak. Yargısız infazla böylesine bir vahşetin işlenmiş olmasını tenin ediyorum. Bu çok yanlış bir olay" dedi.

 

"KÖTÜ BİR OLAY"

Olayın Türkiye'de yeni başlayan süreç ile bir ilgisi olup olmadığını değerlendiren Arınç, "O konuda hiçbir bilgiye sahip değilim. Niçin bunlar öldürüldü ve neden böyle bir yol seçildi ? Bunun üzerinde çok farklı ihtimaller konuşulabilir. Ama o farklı ihtimalleri de dillendirecek kadar da bilgi sahibi değilim. 'Türkiye'de yeni başlayan süreci hem içeride hem de dışarıda etkilemeye yönelik bazı girişimler olabilir mi ?' derseniz . O da bir ihtimaldir. Ama her türlü ihtimal konuşuluyor. Ben bunları dillendirmek istemiyorum. Çünkü onlar üzerinden yeni bir tartışma başlayabilir. Kötü bir olay. Üzüntülerimi ifade ediyorum" diye konuştu.

 

 

Kaynak : Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bugün PKK'nın Paris'teki-En Son Siyasi Partiler Haberleri-HABERTÜRK

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normalleşiyoruz arkaşım ! Eski karanlık despot günler geride kaldı.Demokrasi ışığı doğdu ! Sayın bakanımız Bülentyadis Arınçpoulos da bunun önemini dile getiren bir açıklama yapmış !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şehitlerimize dediklerine bakarsak pkk için Türkiye Cumhuriyetinde 2 günlük yas* ilan edip bayrağımızı yarıya indirtmediklerine şüphe ediyorum! eskiden severdim az biraz eğitimli tarafı var derdim bu kişiye ama artık asla!

*bu arada azerbeycan ve kıbrıs kabul etmezdi sanırım bunu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o herşeye ağlaktır herbirşeye ağlar üzülür timsah gözyaşları vardır,vallaha biz evcek tetiği çekenlerin elleri kolları dert görmesin dedik ,çok iyi iş çıkarmışlar tebrik ediyoruz kimse onlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...