Jump to content

Otomobil Kaymasına Karadeniz Usulü Çözüm!


Sidre

Önerilen Mesajlar

Zincir takıp çıkarmaktan bıkınca...

 

810947_detay.jpg?1358006415

 

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki otomobil sürücüsü, karlı ve buzlu yollarda kaymaya karşı zincir takıp çıkarmaktan bıkınca çareyi otomobiline traktör lastiği takmakta buldu.

Bozkurt ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıktaki Koşmapınar köyünde yaşayan Elvan Şener(45), köyü ile ilçe merkezi arasındaki karayolunun kar yağışı nedeniyle kapanması ve buzlanmasına karşı sürekli zincir takıp çıkarmaktan usanınca çözüm aramaya başladı.

İşi gereği sık sık ilçeye gidip gelen Şener, daha pratik bir çarenin ne olabileceği araştırırken, traktör lastiğini otomobiline takmayı düşündü.

Düşüncesini uygulamaya koyan Şener, traktöre ait iki ön lastiği otomobilinin arka lastiklerinin yerine monte etmeyi başardı.

 

''Traktör lastiğini arabaya uydurdum''

Elvan Şener, yaptığı açıklamada, köy yolu kar yağışı nedeniyle sürekli kapandığı için ilçeye gidip gelmede zorlandığını ve aracına zincir takmak zorunda kaldığını söyledi.

Şener şunları ifade etti:

 

''Köyümüzün yolları devamlı kapalı olduğundan, zaman zaman kış şartları ağır geçtiğinden zincir takıp çıkarmaktan bıktım. Köyümüzde çiftçilikle uğraştığımdan, çiftçi traktörü(patpat motoru) var. Onun lastiğini arabama uydurdum. Jantını kendim ayarladım. Artık zincir takmıyorum. Aracımla rahat rahat köye gidip gelebiliyorum. 30 santimetre karda rahat gidip gelebiliyorum.''

 

Otomobil kaymasına Karadeniz usulü çözüm-HABERTÜRK

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...