Jump to content

Cenazeleri Kadınlar Taşıdı


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

[h=1]Cenazeleri kadınlar taşıdı[/h]

 

 

 

 

 

 

[h=2]Paris'te öldürülen üç PKK'lı kadının tabutlarını kadınlar taşıdı. Güneydoğu'nun birçok ilinde esnaf kepenk kapattı.[/h] diyarbakir_ice32.jpg

 

 

Paris’te öldürülen terör örgütü PKK’nın Avrupa’daki yöneticileri Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in cenaze töreni için esnaf kepenk kapatırken, meydanda sabah saatlerinden itibaren büyük bir kalabalık toplandı.

Cenazeler Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki hastaneden alınarak törenin yapılacağı Batıkent Meydanı’na doğru hareket etti. PKK bayrağına sarılı tabutları, kadınların omuzlarında tören alanına taşındı.

Cenazelerin bulunduğu hastane bahçesine gelen BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, BDP’li milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ve Emine Ayna ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in de aralarında bulunduğu kalabalık, cenaze araçlarıyla kortej halinde hastane bahçesinden çıkarak törenin yapılacağı Batıkent Meydanı’na doğru hareket etti.

Kalabalığın cenaze araçlarını yürüyerek takip etmesi nedeniyle konvoy oldukça ağır ilerledi.

Hastane önünde toplanan gruptakilerin çoğunluğunun siyah kıyafet giyinip beyaz kaşkol taktığı, ellerinde ölen kişilerin fotoğrafları dışında, ”Hepimiz Sakine’yiz”, Hepimiz Fidan’ız”, Hepimiz Leyla’yız” yazılı pankartlar taşıdığı görüldü.

 

GAZETECİ AKINI

Hazırlıkların tamamlandığı meydanda çok sayıda yerli ve yabancı gazeteci bulunması dikkat çekti.

 

 

SAĞDUYU ÇAĞRISI

Konvoyda bulunan BDP’ye ait otobüsten kalabalığa sürekli sağduyu olmaları yönünde çağrı yapıldı.

Batıkent Meydanı’nda yapılacak törenin ardından Sakine Cansız’ın cenazesinin Tunceli’ye, Fidan Doğan’ın cenazesinin Kahramanmaraş Elbistan’a ve Leyla Söylemez’in cenazesinin Mersin’e gönderileceği belirtildi.

 

Kaynak : Cenazeleri kadınlar taşıdı | Sözcü Gazetesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALLAH belanızı hakikaten versin yatamayın İNŞALLAH o topraklarda yazıklar olsun o kepenk kapatanlara o toplananlara yazıklar olsun bunlarıibreti alem asmayanlara valla içimden öyle şeyler geliyor ki yazamıyorum bu ne yaaa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde utanmada Selahattin Demir bunlara şehit diyor vatanını korurken ölene şehit denir bunlar vatan düşmanı nasıl şehit oluyorlar.Allah kabir azabının en büyüğünü göstersin bunlara Münker nekir melekler onlara dünyada yaprıtlarının cezasını verecek bu inançsızlara.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sımdı haberlerde ızledım kan beynıme cıktı sehıtler ölmez vatan bölunmez yazmıslar bunların ayagı takılsa sehıt oluyor mılletvekılı dıyorkı bu ımaralıda görusmelere sıkılmıs bır kursundur ınsanlıga sıkılmıs bır kursunmus sız onları ınsandanmı sayıyorsunuz sehıt vatanı ıcın ölene denır hangı toprakların sehıdı bu itler 3 tane pkk lı kadın öldurulmus sehıtler ölmez mıs leşler böyle ölur artı hesap soruyorlar gıdınde fransaya sorun yıyorsa ama yok bızım ulkemızde yumrugu masaya koymak kolay degılmı gıdın fransa hukumetıne hesap sorun ancak arkadan iş cevırırsınız

 

pkk ırana ıraga surıyeye amerıkaya ısraıle daha bır suru ulkeye casusluk yaptı pkk vatan haınıdır karnının doydugu toprakları o dusmanlarımıza satacak kadar kanı bozuk nankör bır terör örgutudur kallestır sen doydugun topraklara haınlık et allah bır hakkın var gıbı hak ıste rabbım o sehıtlerın kanlarıyla bogsun sızı cenabı mevlam bır ısraılın bır pkk nın helakını görmek nasıp olsun yarabbı aminnnnnnnn

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...