Jump to content

Saçlarınız Dolaşıyor mu?


Sidre

Önerilen Mesajlar

sac_dolasmasi.jpg

 

Kullandığınız saç fırçası kıldan ya da ahşaptan olmalı. Bunu önlemek için saçınızı yumuşak bir şekilde yıkayın. Tarama aşamasında ise fırçaya bir miktar saç kremi sürün. Krem, saçın elektriklenip kabarmasını önler.

 

SAÇIM HİÇ FÖN TUTMUYOR

Gerçekten de bazı saçlarda uzun fönlerden sonra bile model hemen kayboluyor. Çok ince telli ya da çok kalın telli olanlarda böyle bir sorun olabilir. Cosmotürk’ün haberine göre, eğer saç teliniz çok inceyse hacim katan şampuanlardan kullanın. Ayrıca yıkamada saç kremini ya hiç kullanmayın ya da çok az kullanın.

 

Kalın telli saçlar da şekle girmekte zorlanırlar. Şampuandan sonra durulama gerektirmeyen saç kremleriyle bakım uygulayın. Fön çektirmeden önce saçınızı bir miktar köpükleyin.

 

SAÇLARIM ÇOK UZUN, HİÇBİR ŞEKLE GİRMİYOR

Uzun saçlara şekil vermek zordur. Biraz daha hacimli ve dalgalı görünmesini istiyorsanız saçlarınızı yıkayıp nemini aldıktan sonra bolca köpük sürün. Ardından kalın bigudilerle saçınızı sarın. Yarım saat beklettikten sonra bigudileri açın ve parmaklarınızla şekil verin.

 

SAÇLARIM ÇOK CANSIZ VE DÖKÜLÜYOR

Saçların cansız olmasının en büyük nedeni yetersiz kan dolaşımı. Bu, aynı zamanda saçların dökülmesine de yol açıyor. Kan dolaşımını artırmak için günde iki kere saç derinize parmaklarınızla masaj yapın. Faydasını göreceksiniz.

 

SAÇLARIM PARLAMIYOR

Saçlarınız birkaç ayda bir, ekstra bakım yapmalısınız. Çeşitli kozmetik firmalarının yoğun bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Saç tipinize en uygun olanını kuaförünüze danışın. Ancak yoğun bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar var. Mesela asla bakımı saçlarınızı yıkadıktan sonra yapmayın. Çünkü fazla bakım kremi saçları daha da matlaştırıyor.

 

SAÇLARIM KIRILDI

Mutlaka bir- iki santim kestirmelisiniz. Bunun dışında özel saç bakım kremleri kırık uçları tamir eder. Saçlarınızın kırılmasını önlemek için çok sıcak kurutmamalı. Ve havluyla nemini alırken dikkatli olmalısınız. Ayrıca saç tokaları da saçları kırıyor.

 

SAÇIMIN BOYASI HEMEN AKIYOR

Kına, boya, ya da geçici boya, mutlaka her yıkamada biraz kan kaybediyor. Bunu engellemek için son durulama suyuna bir miktar sirke karıştırın. Ekşi, boyanın akmasını engelliyor.

 

Dolaşmış Saç Nasıl Açılır?

Keşke saç bakımı sadece şampuanlamaktan ve taramaktan ibaret olsaydı. Ama maalesef kırılmalar, saçın kuruması, aşırı yağlanması ve zaman zaman herkesin başına gelen saçın dolaşması gibi problemlere oldukça sık rastlanmakta. Kıvırcık saçlı olanlar dolaşmış saçla daha çok karşılaşırken düzenli bakım yapılmayan her saçta bu sorun görülebilir. Dolaşmayı engellemek için saçlarınızı nemlendirmeli, doğal yağ seviyesini korumasını sağlamalı ve dolaşan bölgeleri açarken kırılmaları engellemek için sakin olmalısınız.

 

Şimdi dolaşmış saç nasıl açılır hakkında bilgilere geçelim. Duştan sonra saçlarınızı yumuşatmak için bakım kremi sürün. Kemin dipten uçlara kadar iyice yayıldığından emin olun ve 1 dakika kadar bekleyin. Bol suyla bakım kremini durulayın ve saçlarınızı havluyla kurulayın.

 

Fazla büyük olmayan tutamlar halinde saçlarınızı bölümlere ayırın ve tokayla tutturun. Piyasada dolaşıklık açıcı saç spreyleri bulunmakta ancak bu tip spreyleri her kozmetikçide bulmak mümkün olmuyor. Eğer böyle bir sprey bulabilirsiniz işiniz daha kolay. Bulamadıysanız da sorun değil, aşağıdaki adımları takip edin.

 

Büyük düğümler için kalın dişli bir tarak kullanın. Acele etmeyin ve saçlarınızı mümkün olduğunca az zorlamaya çalışın. Büyük düğümleri açtıktan sonra saçlarınızı fırçalayarak daha küçük düğümlerden kurutulabilirsiniz.

 

Dolaşmış saçları açarken dikkat etmeniz gereken saçların nemli ve yumuşak olması. Kuru saçları fırçayla açmaya çalışırsanız daha fazla zarar verirsiniz. Saçların daha sonra dolaşmasını engellemek için haftada en az bir kez nemlendirici bir saç bakım maskesi yapın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...