Jump to content

Ne Hale Geldik !


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

[h=1]AKP Türkiyesi[/h]

 

 

 

 

 

[h=2]3 PKK'lının cenazesi Diyarbakır'da gövde gösterisine dönüştü. Polis ortalıkta gözükmedi. Polisin görevini BDP'liler yaptı. Bu görüntüler 29 Ekim'de AKP'nin emriyle polisin Türk bayraklarıyla Ata'sına koşanlara yaptığı saldırıyı hatırlattı.[/h] pkk01.jpg

 

 

Paris’te suikast sonucu öldürülen üç PKK’lının cenazeleri Salı günü İstanbul’a getirildi. Biri Tunceli, biri Kahramanmaraş diğeri Mersin’de defnedilecek olan cenazeler için Diyarbakır’da miting gibi bir cenaze töreni düzenlendi. PKK’lıların töreni için Başbakan Tayyip Erdoğan, cenaze töreninin Habur’a benzemesini önlemek için İçişleri İdris Naim Şahin’e üç talimat verdiği öğrenildi. 1- Cenazede provokasyona izin verilmesin. 2- Katılımcılara müdahale edilmesin. 3- Emniyet geride dursun. Başbakan’ın talimatları yerine getirildi. Herhangi bir provokasyon olmasın diye polis önlem almadı, geride bekledi. Cenazede güvenliği BDP’liler sağladı.

 

 

pkk02.jpg

 

 

Apo lehine sloganların atıldığı, BDP’li vekillerin tam kadro katıldığı, PKK bayraklarının taşındığı, PKK marşlarının çalındığı, Ahmet Türk’ün teröristler için ‘Kürdistan Şehidi’ dediği cenaze töreni PKK şovuna dönerken olay çıkmadı diye bundan en mutlu olan AKP’liler oldu.

 

 

pkk-bayrak.jpg

 

 

Cenazelerin Özel Bağlar Hastanesi’ne getirilmesi sırasında hastanenin önündeki bayrak direklerinden birine PKK bayrağının asılı olması dikkat çekti.

 

 

cumhuriyet.jpg

 

 

Dün tüm Türkiye’nin izlediği bu görüntüler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Ankara’da ellerinde Türk Bayraklarıyla Ata’sına yürümek isteyen yüz binleri hatırlattı. Birinci meclis önünde barikat kuran polis, cop, biber gazı ve tazyikli su ile Ata’sına koşmak isteyenlere saldırmıştı. Anıtkabir’e yürümek isteyen halkı hükümet, ‘marjinal’ diye nitelendirmiş, Cumhuriyet Bayramı’nda Birinci Meclis önünde toplananlar için soruşturma bile açılmıştı.

 

 

polis.jpg

 

 

29 Ekim’de Ankara’ya giden tüm yollar kesildi, barikatlar kuruldu, otobüsler arandı. Çünkü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Başbakan’ın emriyle stadlar dışında kutlanılmasına yasak getirilmişti.

 

 

Kaynak : AKP Türkiyesi | Sözcü Gazetesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu göründüyü gördükçe kan beynime sıçrıyor.Polis niye burda görev yapsınki.Hepsi Pkk lı bunlara kim zarar kimden koruyacak.Yazık yazık askerimi,polisimi,günahsız çocukları öldüren Pkk lılar bile şehit dendi ya birde bunlar şimdi şehit aylığı isterse şaşmamak lazım.Zaten Diyarbakır mini kürdistan gibi Türkiyeden bağımsız ama Türkiyenin tüm nimetlerinden,devletimin yatırımlarından,vergisinden yararlanan bir il.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

  • Benzer Konular

    • Ne Hale Geldik

      Ne olmalıydık ki? Ne hale geldik, Hakk yoldan başkaca yollar var bizde. Hergün insanlıktan bir sayfa sildik, Bogaza dolanmış kollar var bizde   Hayatı zehr eder masum insana, Sanki bir firavun, susamış kana, Nasibi olmamış doğrudan yana, Çamura bulanmış eller var bizde.   Haramı, helali sorsan bilmiyor, Beynindeki küfrü bir an silmiyor, Yaradan’a karşı, kul eğilmiyor, Paslanmış, bükülmez beller var bizde.   Dünya’ ca bilgili, takva câhili, Gerçeği görünce tutulur dili, Yakasında

      , Yer: Şiirler

×
×
  • Yeni Oluştur...