Jump to content

Gördüğünüz Rüyaların Anlamları


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

gordugunuz_ruyalarin_anlami.jpg

 

Bilinçaltımız gördüğünüz rüyalar ile bazı şeyleri düzeltmeye çalışıyor olabilir. Peki ama neleri? İşte yanıtları…

 

Uzman psikologlara göre, herkes rüya görüyor. Tek bir gecede en az 5 farklı rüya görenlerin sayısı hiç de az değil. Bu konudaki araştırmalar, çalışan kişilerin en az % 50′sinin işyerleri ile ilgili rüyalar ve hatta önemli bir çoğunluğunun da kabuslar gördüğünü söylüyor. Bilinçaltımız, bazı şeyleri düzeltmeye çalışıyor, yeter ki biz bunun farkına varalım.

 

İşe geç kalmak

Bu rüyada, işe bir türlü gidemediğinizi veya sürekli geç kaldığınızı görüyorsunuz. Sık sık görülen bu rüya; iş yerinde önemli bir fırsatı teptiğinizi veya kariyerinizde nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilemediğinizi gösteriyor olabilir…

 

İş arkadaşıyla sevişmek

Çalışanların en çok gördüğü rüyalardan biri de çalışma arkadaşıyla veya çoğunlukla patronuyla kurduğu fiziksel yakınlaşmalarla ilgili. Gerçekte aslında karşılıklı olarak bu tarz bir fiziksel çekimin olmadığını biliyor olmak, çalışanların rüyadan şaşkınlıkla uyanmalarına neden olmakta. Rüyada çalışma arkadaşına yakınlaşanların, gerçekte onlarla iş ile ilgili bir hedefte veya yeni projede birlikte çalışma isteği duyduklarını gösteriyor olabilir. Patron ile rüyada seks ise bilinçaltınızda büyük bir fikrin varlığını işaret ediyor. Bu önemli fikri harekete geçirmek için güce ihtiyacınız olduğunu da…

 

Sunuma hazır olmamak

Rüyanızda işiniz ve sorumluluklarınızla ilgili yapacağınız bir sunuma hazırlı olmadığınızı görmeniz, yakın gelecekte değerlendirilecek olan performansınız ile ilgili kaygılarınız olduğunu gösteriyor. Sunum ile ilgili beklediğiniz spesifik bir tarih yoksa, özgüven eksikliğini de gösteriyor olabilir.

 

İş yerinde çırılçıplak kalmak

İşyerinde tamamen ya da uygunsuz sayılabilecek şekilde çıplak kalma ile ilgili rüyalarda, rüyayı gören kişi genellikle panik halindedir. Fakat çevresindeki kişiler bunu görmezden geliyorlardır. Bu, işyerinde savunmasız ve incinmeye müsait olduğunuzu, korunmasız ve yalnız hissettiğinizi gösteriyor. Etrafınızdakilerin sizi önemsemiyor olduğunu düşünmenizden de kaynaklanıyor olabilir.

 

Asansörde kalmak

Rüyadaki işyeri asansörü, kariyerimizde ilerleyebilme becerimizi temsil ediyor. Duran veya yukarıya doğru oldukça yavaş ilerleyen asansör, kariyerinizle ilgili endişelere sahip olduğunuzun göstergesi.

 

Tuvaletleri bulamamak

Bu rüyada da işyerinde tuvalete gitmek isteyen fakat bir türlü yerini bulamayanlar ile ilgili. Farklı versiyonlarında, tuvaletin kapısının olmaması veya kapıyı bir türlü kapatamama da görülebilir. Tuvaleti bulamamanızın anlamı, işyerinin sizin temel haklarınızı karşılamadığını veya karşılamayacağını düşünmeniz. Tuvaletin kapılarını kilitleyemiyor olmak da, çalışma arkadaşlarınızla aranıza daha belirgin sınırlar koymanız gerektiğini gösteriyor olabilir.

 

İş yolunda

Bu rüyada, işe araba kullanarak gidenler aracın kontrolünü kaybeder, bindikleri tren veya otobüs yoldan çıkar. Bu rüyaların anlamı, iş hayatınızda kontrolü ele alamıyor olduğunuzu ve bunun eksikliğini duyduğunuzu gösteriyor olabilir.

 

Biri tarafından kovalanmak

çalışanların gördüğü rüyalardan biri de işyerinde biri tarafından kovalanıyor olmak. Genellikle de yüzü görülemeyen, kim olduğu belli olmayan biri… Bu, gerçek hayatta, iş yerinde birilerinin sizin sürekli izliyor olduğunu hissetmenizden kaynaklanıyor olabilir. Karşılaştığınız engellerin çok olduğunu da gösteriyor olabilir.

 

Ekipmanların çalışmaması, arızalanması

Bu rüyada da işyerindeki ekipmanların çalışmaması söz konusu. çoğunlukla telefonun çalışmadığı görülür ki bu, iletişim açısından bazı sıkıntılarınız olduğunu gösteriyor olabilir.

 

alıntı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...