Jump to content

‘Bay Doğru’ Gerçekten Doğru mu Acaba?


Sidre

Önerilen Mesajlar

Onun size ‘en uygun’ erkek olup olmadığını anlamanın 7 yolu!

 

Doğru kişiyi bulduğumu nasıl anlayacağım? Ya eğer büyük bir hatanın eşiğindeysem? Karşımdaki erkek gerçekten benim için ‘en doğru’ olan mı? Yoksa araya önce biraz mesafe koyup, ardından yavaşça uzaklaşsam mı? Kadınların yalnız kaldıklarında veya karşılarındaki adama gülerken dahi akıllarında dolaşan ve tam olarak cevaplayamadıkları sorulardan bazıları. Bay Doğru’nun maskesini düşürecek veya ondan vazgeçemeyeceğinizi anlamanızı sağlayacak 7 yöntem...

 

5_0b6775101e9a186909e32826f31f88c25_c589108602ec760ec6022bb7829f4b62.jpg

Eylemler sarfedilen cümlelerden daha önemlidir

Bunu aklınızdan hiç çıkarmayın, karşınızdaki kişinin ne söylediğinden çok nasıl davranışlar sergilediği sizin için mühim olmalı. Bay Doğru eğer birşey söyleyip, tersini yapıyorsa orada bir durun! Öncesinde köpekleri çok sevdiğini söyleyen, daha sonraki bir zaman diliminde birlikte yürürken yanına yaklaşan sokak köpeğini tekmeleyen biri değil doğru, tehlike bile olabilir. Bay Doğru, ‘Bay Doğru’ gibi davranmaya çalışmaz. İkiyüzlülüğe yer vermez. Olmadığı biri olmaya çalışmaz. Sizi ‘aptal’ yerine koyamaz.

 

Doughnut ve sinema bileti formülü

Ufak detaylar bazen çoğu şeyi anlatıyor. Birlikte doughnut yemeye gittiniz. Bay Doğru adayı, size nasıl bir doughnut yemek istediğinizi sordu ve siz de ona ‘içi krema üzeri çikolata’ olandan söylediniz. Birazdan elinde tepsiyle ve yüzünde sempatik gözükmeye çalışmasına yardımcı olan gülücükleriyle yanınıza geliyor. Tepsinin içinde sizin için aldığı doughnut ‘çilekli pudra şekerli’! Birlikte sinemaya gitmeyi teklif ediyor ve size soruyor; ‘Hangisine gidelim canım?’. Siz bir aşk filmi olan ‘Bir Tutam Cennet’ filmini istiyorsunuz ve onayınız alındıktan sonra telefon kapatılıyor. Ertesi gün sinemaya gittiğinizde biletin üzerinde yazan film ismi; ‘Kovboylar ve Uzaylılar’. Bu neyi gösteriyor, biliyor musunuz? Bay Doğru, size o kadar az saygı duyuyor ki, sizin kendiniz için ne istediğinizden emin olmadığınızı düşünüyor.

 

Sıranın her zaman önünde mi?

Bay Doğru ile bir öğle yemeğini iş yerinin dışında, güzel bir restoranda birlikte yemeye karar verdiniz. Şans bu ya, yanınızda en sevdiğiniz iş arkadaşınız da var. Restoranın dışında buluştunuz ve hep birlikte içeri girmek için adım attığınızda önden ilk giren o mu? Bu da yetmez gibi kendisi için sizden önce sipariş veriyor? Hesap geldiğinde önce sizin mi hareket etmenizi bekliyor? Bu işaretlerin bir anlamı olmalı. Sizce de öyle değil mi?

 

‘Bay Doğru’’nun aslında her zaman ‘doğru şeyler’ söylemediğini mi hissediyorsunuz?

Bu ve benzeri şüpheleriniz varsa duruma biraz odaklanmakta fayda var. Sizden ayrıldıktan sonra gideceğini söylediği yerler genelde söylediklerinden çok farklı çıkıyorsa veya erkek arkadaşı da olsa size hiç bahsetmediği birileriyle sürekli görüşüyorsa Bay Doğru ile ilgili biraz ‘güven’ problemleri yaşama ihtimaliniz yüksek.

 

‘Bay Doğru’ yanınızdayken artık heyecanlanmıyor musunuz?

İlişkinizin başlarında sizi heyecanlandıran, özel olduğunuzu hissettiren bir adam vardı. Şimdi ise hislerini ve duygularını belli etmeyen, romantik yönünü çoktan rafa kaldırmış, sıradan bir adam var yanınızda. Mutlu ve sağlıklı uzun süreli bir ilişki için gerekli olan en önemli şeyler daha şimdiden yitip gittiyse, Bay Doğru’ya şans vermeye devam edip etmeyeceğinizi yeniden bir düşünün!

 

Yoksa ‘Bay Doğru’ bir sahtekâr mı?

Sırf sizi etkilemek adına kiraladığı ya da arkadaşından aldığı bir arabayı kendisininmiş gibi mi gösteriyor? Çalıştığını ya da sahibi olduğunu söylediği firmada onu tanıyan kimse yok mu? Yakın arkadaşım dediği o ünlü kişiyle burun buruna geldiğinizde kendisinde ‘Merhaba’ diyecek cesareti bile bulamıyor mu? Bunlar, şimdiden onun size ileride ne türlü ek yalanlar söyleyeceğini gösteriyor. Tabii tüm bunları sizin kalbinizi çalmak adına yaptığını da söyleyecektir, inanmayın!

 

‘Bay Doğru’, seksin en önemli ortak noktanız olduğunu düşünüyor!

Yeni bir ilişkinin ilk aşamalarında ‘seks’ önemli bir olgudur. Fakat 6 kıtada, 46 ülkede yapılan oldukça geniş bir araştırmanın sonuçları gösteriyor ki, evliliklerin başarısında ‘seks hayatının’ çiftlere etkisi ortalama 10 üzerinden 6,2! Tabii, bu sonuç seksin önemsiz olduğunu da göstermiyor ama başka bir perspektiften bakarsanız mutlu bir evlilik için ille de ‘harika, muhteşem’ bir seks hayatına da ihtiyaç yok. Eğer Bay Doğru, mutlu ve başarılı bir evliliğin kesinlikle mutlu bir seks hayatından geçtiğini söyleyip duruyorsa, kendisinden bir adım uzak durmanın faydası yok değil!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...