Jump to content

Haraşo Modelli Renkli Kız Çocuk Bolero Örneği


ELA NAZ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

1071.jpg

Malzeme: lolipop

Renk no: 80438 (2 yumak )

Şiş no: 4

Tığ no: -

Örgü şekli: düz örgü ters örgü haraşo

Aksesuar: 4 adet düğme

 

YAPILIŞI

ARKA: 66 ilmek başlanır. 2 diş haraşo örülüp beden boyu 7 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2 ilmek kesilir. beden boyu 18 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 24 ilmek beden boyu 20 cm de omuzlarda kalan 16 şar ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

 

ÖN: 10 ilmek başlanır. her sırada ön ortasından 7 defa 2 şer ilmek artış yapılarak 24 ilmeğe ulaşılır. beden boyu 7 cm örülerek kol evi için bir taraftan 3+2 ilmek kesilir. beden boyu 10 cm olduğunda yaka için ön ortasından her sırada 3 defa 1 er ilmek kesilir. beden boyu 20 cm de omuzda kalan 16 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. diğer ön parçada aynı şeklide örülür.

 

KOLLAR: 34 ilmek başlanır. 2 cm 1+1 lastik 2 diş haraşo örülüp her iki taraftan 4 sıra arayla 6 defa 1 er ilmek artış yapılarak 46 ilmeğe ulaşılır. kol boyu 20 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+14 defa 1 er ilmek kesilir. kol boyu 27 cm de kalan 8 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. diğer kol da aynı şekilde örülür.

 

YAKA: Yaka etrafı ve ön ortalarından şişe 185 ilmek çıkarılır. 2,5 cm 1+1 lastik örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

 

BİRİT YAPILIŞI: 7 ilmek başlanır 7 cm haraşo örülüp bitirilir. her iki ucuna 1 er ilik açılır. 2 adet yapılır. ön ortalarına dikilir.

 

alıntı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...