Jump to content

Harvard Üniversitesi'ne Kur'an Ayeti Astılar


sessiz nehir

Önerilen Mesajlar

harvard_universitesinin_duvarinda_kuran_ayeti13591852580_h982077.jpg [h=2]Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesi, müslümanları şaşırtacak bir olaya imza attı.[/h] Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kütüphanesi girişine Kur'an'ı Kerim'den bir ayet astı. Adalet kavramını en iyi anlatan ifadelerin bir araya getirildiği "Adalet Sözcükleri" (Words of Justice) isimli sergi kapsamında, Nisa Suresi'nin 135. ayetine de yer verildi.

FAKÜLTEDEN KUR'AN AYETİNE ÖVGÜ

Zaman gazetesinin haberine göre; fakülte yönetimi tarafından adaletin, "tarihteki en büyük anlatımlarından biri" olarak tanımlanan ayet, Aziz Augustinus ve Magna Carta'dan alıntıların bulunduğu giriş bölümüne konuldu.

İnsanları, sonuçları ne olursa olsun adil olmaya çağıran Nisa Suresi'nin 135. ayetinde mealen şöyle deniliyor: "Ey iman edenler! Haktan yana olup var gücünüzle ve bütün işlerinizde adaleti gerçekleştirin. Allah için şahitlik eden insanlar olun. Bu hükmünüz ve şahitliğiniz isterse bizzat kendiniz, anneniz, babanız ve yakın akrabalarınız aleyhinde olsun. İsterse onlar zengin veya fakir bulunsun; çünkü Allah her ikisine de sizden daha yakındır. Onun için, sakın nefsinizin arzusuna uyarak adaletten ayrılmayın. Eğer dilinizi eğip bükerek gerçeği olduğu gibi söylemekten çekinir veya büsbütün şahitlikten kaçarsanız, iyi bilin ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır."

DEKAN MİNOW: ADALETİN GÜCÜ BASTIRILAMAZ

"Bu duvarlardaki deyişler, adalet düşüncesinin gücünü ve bastırılamaz oluşunu ortaya koyuyor" diyen fakülte dekanı Martha Minow, sergideaktarılan ideallerin adalet peşinde koşan herkes için bir umut kaynağıolmaya devam edeceğini söyledi.

 

Harvard Üniversitesi'ne Kur'an ayeti astılar - GÜNCEL Haberleri

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Ey iman edenler! Haktan yana olup var gücünüzle ve bütün işlerinizde adaleti gerçekleştirin. Allah için şahitlik eden insanlar olun. Bu hükmünüz ve şahitliğiniz isterse bizzat kendiniz, anneniz, babanız ve yakın akrabalarınız aleyhinde olsun. İsterse onlar zengin veya fakir bulunsun; çünkü Allah her ikisine de sizden daha yakındır. Onun için, sakın nefsinizin arzusuna uyarak adaletten ayrılmayın. Eğer dilinizi eğip bükerek gerçeği olduğu gibi söylemekten çekinir veya büsbütün şahitlikten kaçarsanız, iyi bilin ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır."

 

 

gerçekten yüce ayetin meali insanı titretir ....

Akıllı insanların hali başka olur ....

teşekkürler petunyam ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tebrik ediyorum bizde de keşke bazı yerlere asalar ya Adliyelere,Hukuk fakültelerinin girişine mesala assınlar belki bizdeki adelet sistemi hızlı işler gerçek adalet sistemi oluşur.

 

Asacak yüzleri var mı ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben onları ayakta alkışlıyorum, bu sözü kendimiz bulduk diyede yazıp asabilirlerdi. Bizdede kuran ayetlerini kullanan insanlar bu sözü kendileri söylemiş gibi insanların gözüne sokmadılarmı yıllarca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Müslüman ülkelerde ayeti bırak her evde Kur'an-ı Kerim var, hatta altın yaldızlı yazılmış ayetler, tablolar. Uygulanmadıktan sonra ne anlamı var. Batı uygular ama, cıkarcı da olsalar prensip sahibi insanlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sureyi başta erdoğanın sülalesi olmak üzere bütün akplli bürokratların kapılarına asmak lazım.

Burdan bazılarına şun söylemek isterim saf insanları kandırabilirsiniz hatta kendinizi bile kandırabilirsiniz.

Ancak Allah'ı sadece kandırdığınızı sanabilirsiniz ,O' nu kandıramazsınız.İslam cami kapısının dışına çıkınca bitmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...