Jump to content

Üniversite Rektörü İntihar Etti


Adarna

Önerilen Mesajlar

Üniversite Rektörü İntihar Etti

 

Bayburt Üniversitesi Rektörü, bileklerini kesip, 4. katın balkonundan atladı

 

Erzurum'da sabah saatlerinde kaldığı lojman binasının 4. katından atlayarak intihar ettiği ileri sürülen Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak hayatını kaybetti.

 

Bu sabah saatlerinde ikamet ettiği Atatürk Üniversitesi Lojmanlarında 4. kattan atlayarak intihar ettiği öne sürülen Prof. Dr. Budak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Prof. Dr. Budak'ın ailevi nedenlerden dolayı bunalımda olduğu iddia edildi.

Olay, bugün saat 10.00 sıralarında Atatürk Üniversitesi Yerleşkesi içindeki lojmanlarda meydana geldi.

 

Cumhurbaşkanı tarafından 7 Eylül 2012 tarihinde Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Gökhan Budak, hafta sonu Erzurum'daki ailesinin yanına geldi. Rektör Prof. Dr. Budak, daha önce öğretim üyesi olarak görev yaptığı Atatürk Üniversitesi'ndeki lojmanlarda bulunan 60 Nolu Blok'taki evinde bu sabah iddiaya göre acı duymamak için önceden ilaç alıp saat 10.00 sıralarında bileklerini kesti.

 

universite-rektorunun-intihar-etti-4278826_7566_b.jpg

 

DÖRDÜNCÜ KAT BALKONUNDAN ATLADI

Elinden kanlar akarken lojmanın dördüncü katında bulunan dairesinin balkonuna çıkan Prof. Dr. Gökhan Budak, görgü tanıklarının iddiasına göre baş aşağı kendisini boşluğa bıraktı.

 

Aile fertleri ve çevreden görenler tarafından karlar üzerinde ağır yaralı bulunan Prof. Dr. Budak, hemen Atatürk Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

Evli ve 2 çocuk babası Prof. Dr. Gökhan Budak'ın intihar girişimiyle ilgili polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

Prof. Dr. Gökhan Budak kimdir?

PROF. Dr. Gökhan Budak, Erzurum'un Olur ilçesinde doğdu. 1989'da Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nden mezun oldu. 1990'da birincilikle bitirdiği bölüme araştırma görevlisi, 1996 yılında yardımcı doçent, 2000'de doçent ve 2006'da Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı'nda profesör olarak atandı.

 

X-ışını Floresans Spektroskopisi, Atom ve Moleküllerin Kuantum Mekaniksel Hesaplamaları ile Monte Carlo Simülasyon Tekniği konularında bugüne kadar 60'dan fazla SCI kapsamındaki dergilerde bilimsel makalesi, yurtiçi ve yurtdışı sempozyumlarda sunulmuş 40 civarında bildirisi var. SCI kapsamındaki makaleleri TÜBİTAK Teşvik Primi ile ödüllendirildi ve 500'den fazla atıf yapıldı.

 

2002–2003 yıllarında Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürlüğü, 2008-2010 yıllarında da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 

Ayaklari yere saglam basan ve öyle komplo teorilerine falan fazla sicak bakmayan biriyim. Fakat artik ben bile yavas yavas süphelenmeye basladim. Tesadüfler ülkesi olduk sanki...

 

Son günlerde intihar eden edene...askerler, Aselsan calisanlari, rektörler, profösörler vs vs...

 

Bunlar hep birer tesadüftmü????

Bir insan madem intihar icin bileklerini kesti, o zaman neden bide kalkip balkondan atlasin??

 

Madem balkodanda atladi peki neden atlarken bas bas bagirisin???

Bundan sonra galiba gayriciddi bile olsa komplo teorilerini biraz daha dikkate alacagim...

 

 

 

 

Rekt

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok üzüldüm ailevi sorun olduğuna inanmıyorum önemli proje çalışmaları varmış ...

aselsandan bir muhendisde trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş komplo olabilir ...

Allah rahmet eylesin nur içinde yatsınlar ...memleketim için büyük kayıp ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...