Jump to content

Dilekleriniz İçin Nacizhane Yöntemim


Guest jasmine

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar,

Sizlere burada kendi yaptığım bir dilek defterimi anlatıcağım. Ben burada yeniyim. Herkesin yazdığı sorduğu şeyleri iyice inceledim, herkes şu duayı şu kadar kez okudum filan diyerek kendi yaptığı şekliyle anlatmış ve sanırım en doğrusu da budur. En doğrusu siz nasıl istiyorsanız öyle yapmanızdır. Ancak o zaman sizden birşey katılmış oluyor benim fikrime göre....

 

Şimdi tuttuğunuz bir dilek için benim yöntemimi deneyin.

İlk gün oturup kendiniz için özel olan bir saatte, kendiniz için özel olan bir defter alın. Ona dileğinizi yazın. Fakat dileğinizi sahiplenmeyin. Bu bir kişiyse yalnızca ismini yazın. Defalarca yazın sizin için özel olan sayı kadar, sizi tatmin edene kadar.Belki de sıkılana kadar....Sizin için anlamını yitirene kadar?

 

İkinci gün tekrar o defteri alın, Eğer bu dileğiniz gerçekleşirse neler olabilir diye düşünerek bir 10 senenizi ayrıntılarıyla yazın. olumlu ve olumsuz herşeyi karşılıklı olarak yazın. baktığınızda net bir şekilde hangisinin ağırlıklı olduğunu görün. Bunu yaparken gerçek bir dürüstlükle yapmalısınız.

 

üçüncü gün tekrar özel bir saatinizde özel bir şarkı çalabilirsiniz :) " bu şarkının sizi mutlu ve heyecanlı hale getiriyor olması önemli" yine elinize defteri alın. Deftere bu dileğiniz olmazsa hayatınızda olabilecek en muhteşem şeyleri yazın. Dürüst olun. Gerçekçi olun. Dileğinizde inatçı olmadan sadece mantığınızı öne koyarak hayatınızda gerçekleşebilecek bu niyetiniz dışında en muhteşem şeyler nelerdir bunları yazın. Burada ki kural kendiniz için özel olan en yüksek sayıda cümle yazınız. 10 tane yazıp bırakmayın. Hala dileğinize giden yoldasınız.... koyveriyorsanız dileğinizden zaten vazgeçin:)

 

4. gün Sizin için sakin sessiz bir yer tercih edin. Defteri çıkarın. Baştan sona okuyun. İlk sayfadan itibaren dileğini ilk gün kaç kere yazdıysan tek tek sıkılmadan :) oku.bitirdiğinde ne düşünüyorsan bunu da deftere yaz. şimdi yeni bir sayfa aç. Dileğini hala istiyor musun bunu yaz. Eğer istiyorsan neden istediğini yaz.... İstemiyorsan deftere şunu yaz " bu dilekten vazgeçiyorum. Vazgeçme gücüne sahip olduğum için teşekkür ederim.Allah'ım bana doğru kararı vermemi sağladığın için sana şükürler olsun." YA da sen nasıl istiyorsan bu konuşmayı öyle bitir. Ama şükret. Ve gidip kendine yeni dilek defteri al :) evet diyelim ki dileğini olumlu buldun ve devam ediyorsun. Neden istediğini yaz. ve bu dileğinin olması için neler yaptın??? bu dileğinle sen uyuşuyor musun? Sana yakın bir dilek mi uzak mı? Mantığına uyuyor mu? Mantığına uymasa da olacağını hissediyor musun? evet tamamen seninle ilgili olan bu bölümde dileğin için ne yaptığın, onu hakedip haketmediğini düşünerek dürüstçe defteri doldur.

 

5.gün. son gün. senin için en özel olan saatte en özel olan şeklinle defterini eline al tekrar baştan sona oku. hala kararlı mısın? senin için iyi olacağına ve dileğinde hiçbir art niyet olmadığına eminsen, için herşekilde rahatsa bu siteyi kullanarak dileğinle alakalı duaları sadece ellerini açıp istediğin kadar oku. Bu arada bunu yaparken dileğinle alakalı bir objede bulundurabilirsin yanında ( mesela aşk için gül, iş için zarf, evlilik için yüzük,okul için kitap ... gibi) buna yanlış anlamlar yükleme sadece bu dileği unutmaman için ve güzel paylaşımın için o gülü hep yanında taşıman seni huzurlu kılabilir diye...Dua ederken geçirdiğin 5 günlük süreci düşün. Gerçekten istediğini ve hakettiğini.. Bu güne kadar gelmişse zaten kabul olacaktır duan o yüzden lütfen isteğinizden emin olmadan dua etmeyin.son olarak bunun tamamlanması için defterin yeni bir sayfasına dileğinizi istiyorum diliyorum gibi bir cümle haline getirerek istediğiniz kadar yazın. ve son olarak şükranlarınızı minettarlığınızı belirterek defteri kapatın. defteri unutabileceğiniz bir yere koyun. Obje tuttuysanız yanınızda çantanızdan yanınızdan ayırmayın. Artık dileği unutun zamanı gelince olacaktır nasılsa başka şeyler düşünün artık dualarınızı şükretmeye ve kendinize ayırın;) teşekkürler....

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu cok ilginc birsey. yapmayi planliyorum. insallah ise yarar. yalniz 10 senemi fatih'le kuramadim. aslinda sayende birseyin farkina vardim. cok tesekkur ederim.

--------------------

bu arada defteri unutacagimiz bir yere koymamiz gerek derken, mesela bir yere gomsek olur mu?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gözünüzden uzak bir yerde muhafaza edin. Tamamen yoketmek çirkin bir tavır orada büyü filan yok sadece sizin dürüst ve içten düşünceleriniz ,istekleriniz var. Yıllar sonra ne dilediğinizi görmek bile size ders verir ,defterleri gömmek kurtulmaya çalışmak gibi, öyle bir paylaşım değil bu. Bence özel bir yer bile yapıp ( gözünüzün önünde olmayan) defterleri saklayabilirsiniz. Sadece bu 5 günün sonunda artık bu defterle ilgilenmeyin demek istedim. Bu defterle bağlantınızı unutun. Takıntı haline getirmek güvenmemektir. bırakın ,dileğiniz olacak, dilediniz ve bitti artık hayatınıza devam edebilirsiniz... Teşekkürler

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...