Jump to content

Ortodontist Uzmanı


Sidre

Önerilen Mesajlar

Ortodontist ya da ortodonti uzmanı, diş ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi konusunda uzmanlaşmış diş hekimidir.

 

Ortodontist olmak için önce dişhekimliği fakültesini bitirmek sonra da dört yıl veya daha uzun sürebilen bir uzmanlık ya da doktora programını tamamlamak gerekir. Bu eğitim sırasında ortodontist, diş hareketini kontrol etmek (ki bu girişimlerin genel adı ortodontidir) için ve yüz gelişimini yönlendirmek (bu tedavi yaklaşımı ise çene ve yüz ortopedisi olarak adlandırılabilir) için gerekli bilgileri öğrenir. Sadece bu uzmanlık veya doktora eğitimini başarı ile tamamlamış olan diş hekimleri, ortodontist unvanını kullanabilirler.

 

ortadonti düzgün dişler anlamına gelen latince kökenli bir sözcüktür bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır ortadonti deyince dişleri çene kemiği içinde hareket ettirme gelir ve tabi teller bu tedacvileri ortadonti ünvanı almış kimseler yapabilir ortadonti eğitimi ülkemizde 5yıl olan diş hekimligi egitiminin ardından sonunda uzmanlık veya doktora derecesi alınan en az 4 yıllık bir egitim sürecidir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...