Jump to content

Aile ve Sistem Dizimi


güneşin kızı
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Aile Dizimi; sorunu ele alınan bireyin, güncel ya da köken ailesinin temsili olarak dizilmesine dayalı bir yöntemdir. Ailenin, kişinin içsel gözündeki resmi ortaya konulur. Çeşitli kilitlenmeler, blokajlar içeren bu resmin terapist tarafından adım adım değiştirilmesi ile herkes için aydınlatıcı ve özgürleştirici olan 'çözüm resmi'ne ulaşılır. Özetle kilit kırılır ve aile ruhu kendine özgü derin hareketleri ile akmaya başlar ve sorun-hastalık çözülür. Ailenin sahip olduğu kolektif vicdan, kör bir güdüyle aileden hiçbir üyenin dışlanmasına, haksızlığa uğramasına, acı, mağduriyet yaşamasına müsaade etmez. Bilinçaltı kilitlenmeler bu şekilde oluşur yeni nesiller bilinçsizce bu rolleri üstlenir.

 

Aile Dizimi yöntemi hangi sorunların çözümünde işe yarıyor?

 

Bu şekilde bir kez gerçekleştirilecek bir aile dizimi semineri ile; cinsellikten bedensel hastalıklara, ilişki sorunlarından bağımlılıklara kadar yaşamın herhangi bir alanında kriz ya da kilitlenme yaşayan kişilere sorunlarının kökten çözümünde yardımcı oluyoruz. Yaşam enerjisinin yeniden özgürleşmesi ve kişinin verimli, anlamlı, bütünlüklü, doyumlu bir yaşam sürmesine destek veriyoruz.

 

Aile Dizimi`nin farkı nedir?

 

Her hastalığın unutulmuş bir şeye, dışlanan bir aile bireyine denk düşen ruhsal, genetik bir mirası var. İki tür mirasla geliyoruz, biri gensel miras; bedensel özelliklerimiz, kalıtımsal hastalıklarımız. Diğeri ruhsal miras. Belki beş nesil evvel, dedemizin yaşadığı acı bugünkü psikolojik sorunumuzun nedeni olabiliyor. Ailemizde erken, acılı şekilde ölen, kayıp yaşayan, sorunlu, cinayete kurban gitmiş, teşebbüs etmiş, intihar etmiş birileri varsa bunlar gelecek kuşakları etkileyebiliyor. Aile acıları ruhsal olarak gelecek kuşaklara transfer oluyor. Kişide panik atak var, görünürde de bunu çağrıştıran bir şey yok. Ama ailenin ruhsal haritasında buna denk düşen bir travmayı buluyoruz.

 

Nasıl yapılıyor bu dizim?

 

Bireysel yapılıyor ya da kalabalık gruplarla seminerlerle yapılıyor. İlk defa birbirini gören, sorunlarına çözüm arayan insanlar toplanıyor. Bir halka çalışması oluyor. O yok sayılan, kişi sisteme dahil edildiğinde, travmatik yapı aydınlanıyor ve kişinin yaşamında büyük bir iyileşme oluyor.

 

ben yaptırdım kısaca çok faydasını gördüm

okulda başarısız çocuklar

altına kaçıran çocuklar(bu çok ciddi bir sorun)

tüm hastalıklar çözülüyo

yükler varsa veriliyo ruhsal

kilo kökenleri

tüm bagımlılıklar(sigara,alkolvb)

gelişim bozuklukları

yememe

sinirlilik

depresyon

sebebi bilinmeyen hastalıklar

kısmeti kapalı olanlar

işyerleri fazla iş yapamayanlar

korkusu olanlar vb

tüm bu ve buna benzer rahatsızlıklar seansla çözülüyo ruhların dizimiyle birebir yaşıyosunuz.ben köken ailemi dizdirdim annem yerine koydugum bayan annem gibi hareket edince o zaman işin ciddiyetini anladım.ve şuan 3. gözden annemi yanımda görüyorum.kendisi erken yaşta vefat etmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben çok faydasını gördüm:)ve deneyimleyip ögrendigim bilgiyi veririm.ruhsal bir dizim.olayı tek celsede çözüyo arkadaşım:)benim yanımda biri gelmişti grup halinde oluyo.hasta depresyon oldugunu söyledi.zaten dizime 10 geçkin kişi katılmıştık.o şahıs oturdu onun temsilcileri çıkıyo.biri onu temsil ediyo digeri hastalıgını.orda bulunan hoca tabii yönlendiriyo.sonuç hastanın depresyonu 2.kuşaktan aldıgı ögrenildi.ve tekrar saygıyla verildi.vallaha bayanın aglaması ve sonraki sözleri anlatılamaz.ben köken ailemi dizdirdim.annem öldügü için çok etkileniyodum.ama dizi ertesi gün otobüste onu hissettim ve 3. gözden gördüm.yanındayım dedi.hocam yanımdaydı sordum evet dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Aile Sistem Dizimi

      Aile ve Sistem Dizilimi   Bir terapi yöntemi olan Sistemik Dizimler/Aile Dizimi.     Aile Dizimi; sorunu ele alınan bireyin, güncel ya da köken ailesinin temsili olarak dizilmesine dayalı bir yöntemdir. Ailenin, kişinin içsel gözündeki resmi ortaya konulur. Çeşitli kilitlenmeler, blokajlar içeren bu resmin terapist tarafından adım adım değiştirilmesi ile herkes için aydınlatıcı ve özgürleştirici olan 'çözüm resmi'ne ulaşılır. Özetle kilit kırılır ve aile ruhu kendine özgü derin hareketleri

      , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

×
×
  • Yeni Oluştur...