Jump to content

Olumlama Deneyimleri ve Paylaşımlar


besincimev

Önerilen Mesajlar

Yaptığım en iyi olumlama hayata inanmak oldu. Artık hayatın her işimde yanımda olduğunu hissediyorum. Daha önce kırmızı ışık yanan hayatıma bir anda yeşil ışık yandı. Bir hedef belirlediğimde o hedefin olması için gerekenler beni buluyor. Önceden para kazanmak için çalışırdım şimdi ise para sadece hedeflerime ulaşmak konusunda bir enerji kaynağı durumda artık para için değil hedeflerim için çalışıyorum. Para hedefim için kendiliğinden geliyor. Farkındalığımı iyi kullanırsam karşıma çıkan fırsatları değerlendirip daha iyi hedefler belirleyebiliyorum. Bu sayede hem yaşam standartım hem hedeflerim büyüyor. Üretken olmak çok önemli düşüncelerinizle bile üretken olabilirsiniz. Hayat bana çok şey öğretti. Örneğin bir şeyin olmasını gerçekten istiyor isem o şey için bir yerlerden başlamam gerektiğini yada bir şeyi gerçekten çok istiyor isem o şey için hareket halinde olmam gerektiğini. Eğer hayatın dilini biliyor iseniz hayat sizi bu konuda yönlendiriyor. Her şeyin kendine özgü bir dili vardır hayat insana göstererek öğretir ve yaşatarak.

 

Yaşanmış bir olaydan örnek vermek istiyorum.

 

Üç arkadaş kartuş dolum seti almaya karar verdik o tabi bunun yanında bi kaç takım eşya ama işim için en gerekli olan şeylerden biri oydu. O kadar aramamıza rağmen bulamadık bulamayınca eve dönmeye karar verik bi taksi durdurduk taksi her zaman gittiği yoldan gitmedi tabi bunu başkası olsa taksicinin yolu uzatması olarak nitelendirirdi bu düşünce onun görmesini engellerdi ben hayatın dilini bildiğim için hemen aklıma geldi eğer bu yoldan gidiyor isek hayat bana aradığım şeyi gösterecek derken taksici bir manevra ile ara sokaktan girdi ara sokakta bir bilgisayarcı vardı hemde evimizin olduğu yere yakın ben aradığım şeyin orada olduğundan emin olarak taksiden iner inmez oraya gittim ve istediğimi aldım. Ve bunun gibi daha nice olaylar.

 

Hayat Bilgisi - 1 başlıklı bir konum var o konunun devamı gelecek bittiğinde ise gerçek benliğinizi fark edeceksiniz. Sonuç olarak kötülük yapmaya aslında kendinizden başka hiç bir şeye ihtiyacınız olmadığını çünkü ihtiyacınız olan her şeyin zaten varlığınızda mevcut olduğunu anlayacaksınız unutmayın ki inançlar şüphe ve çelişki kabul etmez.

 

Mehmet Akif Ersoy'unda dediği gibi ve istiklal marşında bulunan en güzel gerçek. İlk iki kıta marş olur bu gerçek marş adı altında kaybolur.

 

BEN EZELden beridir hür yaşaDIM, hür yaşaRIM;

Hangi çılgın BANA zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, BENdimi çiğner, aşarım.

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

 

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar, (İman önceki kıtada gizli)

'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

 

Bu benim düşüncem herkesin düşüncesine saygım var ben gördüklerimi ve yaşadıklarımı anlatıyorum. Hayatın her yerde mesajı mutlaka vardır görebilirseniz ne mutlu size... Selametle..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...