Jump to content

Aynı Anda Hem Miyop Hem Hipermetrop Olmak...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gözdeki miyop derecesinin çok düşük olduğu, örneğin 1 derecelik bir miyobun söz konusu olduğu koşullarda, zaman içinde 1 derece hipermetroba dönüşmesi mümkündür. Ya da tam tersine, 1 derece hipermetrop olan göz, zamanla 1 derece miyoba dönüşebilir.

 

Ya da bir kişinin bir gözü miyop, bir gözü hipermetrop olabilir. Yani gözlerin birbirinden farklı kırma güçleri olabilir.

 

Fakat bir göz, aynı anda hem miyop hem hipermetrop olamaz. Bir göz ya miyop ya da hipermetrop olabilir. Zaman içerisinde miyop olan göz hipermetroba, hipermetrop olan göz miyoba dönebilir. Ama aynı anda ikisinin birden olması mümkün değildir.

 

Ancak miyop olan gözde, hipermetrobik astigmat olabilir. Keza gözde miyop olabilir, miyobik astigmat olabilir. Ya da göz hipermetrop olabilir, miyobik astigmat olabilir.

 

Yani göz kusurları arasına astigmatın girmesi, ayrı bir kategoriyi oluşturur. Bu miyop ve hipermetrop kategorisinden daha farklı bir durumdur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...