Jump to content

Beyaz Gül...


Guest Keşiş
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yağmurların çürüttüğü eski bir kasabanın, köhne bir barında karşılaştım onunla. O gece… Tanrı ile karşılaşmak gibiydi kıyamette. Farkıma vardığında cehennemin ateşi gibi parlıyordu gölgeler arasında teni ve saçları şarap kızılıydı tıpkı batan bir güneşi andıran gözleri gibi. Tüm varlığıyla izledi beni, usulca yaklaşırken kendisine.

 

Bir adım … İki adım … Üç ad … Dört … Be …

 

Büyülenmiş gibiydim her adımla, yaklaştıkça o kızıl bakışlara. Tutulmuştu nefesim…

 

O kadar görkemliydi ki … Sanki omuzlarındaki pelerin ile, lavlarını eteklerine akıtan bir volkan gibiydi gecede. Öyle ki söndüremezdi bu ateşi kasabayı çürüten gökyüzünün gözyaşları bile.

 

Hiç konuşmadı, kibarca elini kaldırıp buyur ederken karşısındaki sandalyeye. Bir sis gibi süzüldüm karşısına. Sormasına gerek yoktu, kendinden emin bakışlarıyla “Kimsin ?” diye…

 

“Beyaz Gül” dedim, “Benim adım…” uzatırken elimi nazikçe. Narin kavrayışının soğukluğunda kaybedebilirdim kendimi, dudaklarının ateşi sarmasaydı bedenimi.

 

Gülümsedi ve yaklaştı yavaşça kulağıma. Nefesi, okşayan en güzel rüzgardı tenimi.

 

“Bahçıvan” dedi “Benim adım…” , “ Gül bahçesinde yaşarım .”

 

Gülümsedim…

 

Uzaklaşmasına fırsat vermeden karıştım ruhuna, fısıldayarak nefesimin sıcaklığıyla…

 

“Gider misin benimle” dedim “ Görmek istersem, gül bahçesine ?”

 

Gözlerinin içine baktım, ruhumun derinliklerine baktı… Kendisinin görmediği bir şaşkınlık vardı gözlerinde, oysa hiç şüphe yoktu tavırlarında, kalkarken gülümseyerek yerinden.

 

Kesiştiğinden beri hiç ayrılmayan kaderlerimiz gibi hiç ayrılmamıştı ellerimizde buluştuğundan beri, köhne barın melankolisinden arınıp karışırken geceye. Karanlık tüm arzusuyla sarılmıştı sokaklara, öfkesini kusup gökyüzüne sızan bulutların altında ve biz şeytan ve melek gibiydik kasvetin hüküm sürdüğü bu kasabada. Yürüdük sadece, bilmediğim bir yere.

 

Gecenin yarısıydı girdiğimizde, dolunayın bulutlar arasından aydınlattığı bir mezarlığa. Gözlerimin görebileceği en etkileyici manzaraydı. Toprağa serilmiş sislerin üzerinde, gecenin gözyaşlarıyla ıslanmış ölü ağaçların ve düzensiz mezar taşlarının ışıltılarıyla siyah bir inci gibi parıldıyordu gecenin göbeğinde.

 

Beni izlediğini fark ettiğimde gülümsüyordu sanırım gözlerimdeki hayranlığa. İlerledik sisin içinde, yine bilmediğim bir yere ayaklarımıza dolanan sarmaşıklar içinde.Çok zorlanmadan çıktık mezarlığın çevrelediği bir göle.

 

Göl öyle güzel uyuyordu ki bu kasvetin kollarında, tıpkı bir damla yaş gibiydi gecenin yanaklarından süzülen.

 

“Gel” dedi göstererek gölün ortasındaki adayı ve çıktık ada ile kıyıyı bağlayan kadim taş köprüye. Sanki bu saklı karanlığa ilk adım atanlardık.

 

Ve bir an sonra o bahçedeydik, güllerin arasında…

Beyaz güllerin arasında…

 

Yüzüme baktı, ruhumun derinliklerine.Hayranlık ile seyredercesine. Görebildiğim tek renkti gecede bakışlarının kızıllığı. Dudaklarıysa şehvet ile titriyordu usulca yüzümde gezinen parmakları gibi. Nefesiyle tenimi okşuyordu yaklaşırken bedeni.

 

Dudaklarının sıcaklığı yaklaşırken dudaklarıma “En güzel gülsün” dedi “ Gördüğüm” ve yayılmıştı kalbine hançerimin soğukluğu, yayılırken ruhuma dudaklarının ateşi.

 

Gözlerini açtı elindeki hançerini düşürürken yere. Batan bir güneş gibiydi gözleri hala, son nefesi karışırken nefesime… Güller kırmızıya dönüyordu dizleri üzerine düşüp devrilirken toprağa.

 

Kara bir gül bıraktım sırtına sapladığım hançerimin yanına ve arkamı dönüp karışmadan geceye, eğilip fısıldadım kulağına…

 

“Ama dikenlerim var benim, Kara Gül’ü inciten bahçıvanlar için…” diye

 

“Kardeşimdi çünkü, Kara Gül benim !..”

 

alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Beyaz Melek

   Donuk hayaller , Boş resim kağıtları , Yağar üstüne ; Güneşi örten  perdeden . Renklerle doldurur,  kalbin beyaz geceyi . Hiç bitmeyen bir sahne , Alırsın biletsiz seyircisinden . Şarkılar seni unutur . Şiirler seni yazmaz . Sen tuvaline rengi olmayan , Boyalar damlatırsın  Soğuk son kez ısıtır seni  Anne şefkatiyle .                

   , Yer: Üyelerimizden Şiirler & Denemeler

  • Beyaz Eşya Sektöründen İnternet Satışlarına Tepki

   Beyaz eşya sektöründen internet satışlarına tepki Beyaz eşya satışı yapan internet sitelerinin sektörde haksız rekabete neden olduğunu söyleyen İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Metin Aztekin, dünyadaki dev e-ticaret sitelerinden birinin birkaç ay içinde Türkiye’de faaliyetlere başlayacağını söyleyerek, "Bu site anlaşmaları daha fazla şirketle yapıp malı daha ucuza satabilir. Esnafı zor günler bekliyor" dedi 31 Ağustos 2018, Cuma   

   , Yer: Ekonomi

  • Beyaz Cennet'in Antik Havuzunda Kaplıca Keyfi...

   Beyaz cennet'in antik havuzunda kaplıca keyfi UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti'ndeki termal havuzun yanı sıra farklı özellikteki sıcak suların kullanıldığı uluslararası standartlardaki tesisleriyle ziyaretçilerine "beyaz cennet"i sunuyor. Antik çağdan bu yana termal tedavi merkezi olarak bilinen Pamukkale, beyaztravertenlerini oluşturan kalsiyumca zengin beyaz ve demir yoğunluğu fazla kırmızı su kaynaklarıyla farklı mineralleri sağlık t

   , Yer: Ege Bölgesi

  • Beyaz Lahana Zayıflamaya Yardım Ediyor...

   Beyaz lahana zayıflamaya yardım ediyor Kış aylarında bir taraftan soğuk hava bir taraftan da mikroplarla savaşan bağışıklık sisteminin güçlü tutmak gerekiyor. Hastalıklardan korunmak için sağlıklı beslenme de oldukça önem taşıyor. Ancak sağlıklı kalabilmek için yiyip içtiklerimiz kalori olarak vücudumuza dönebiliyor.  Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilem İrkin Koçan, bağışıklık sistemini güçlendirmeden kanserden korumaya kadar pek çok yararı bulunan beyaz lahananın aynı zamanda kilo verme

   , Yer: Diyet ve Sağlıklı Yaşam

  • Deniz Tunca Sunumu İle Beyaz Tv' de İs'te Moda Konuğu İlkay Tunca Oldu

   Deniz Tunca sunumu ile her Pazar Beyaz tv ekranlarında İş'te moda tv programı ile devam ediyorHer hafta farklı konu ve konukları ile seyircilere yaşama dahil yenilikleri bilgi ve iş dünyasının başarılı kişilerine yer vermeye devam ediyor Bu hafta reiki grand master eğitmeni İlkay Tunca reiki ve yeni enerjilerin insanlar ve dünya üzerindeki etkilerini anlatacak Her hafta olduğu gibi bu hafta da sağlık konularına istnbul cerrahi hastanesinin başarılı doktorlarına yer vermeye devam ediyor bu haf

   , Yer: Magazin

×
×
 • Yeni Oluştur...