Jump to content

Nedir Bu Bilderberg Grup?


yaş grubunuz?  

9 üye oy kullandı

 1. 1. yaş grubunuz?

  • 18 yaş altı
   0
  • 18-28
  • 29-39
  • 40 üstü


Önerilen Mesajlar

İlluminatiyi uzun uzadıya anlatacak değilim, artık herkesin dilinde zaten. saolsun bazı ilginçliklerin tesadüfen olmadığının farkına varabilen az sayıda hür düşüncesini kaybetmemeyi başarmış insanlar onların ipliğini iyece pazar döktüler. Ama okuyucu olarak halen sen bilmiyor isen ve kurbanlığına devam etmek istemiyorsan internette yaz araştır önce..

 

Bop projesi seni yurdunu aileni vurmadan önce neden akp neden apo neden bu gelişmeler diye meraklansan azıcık ve bilinç sahibi olarak Allah'ı ve düşmanlarının ahir zamandaki işaretlerini öğrensen daha farkında yaşarsın kendini.

 

Artık gün bugünlerdir. Ya boşa yaşayıp birilerinin kölesisindir ya da işte peygamberimizin de söylediği o vakitte ki müslümanlardansındır. Çünkü deccal ve onun şeytan ordusu var gücüyle yüzyıllardır bir şeylerin peşinde planlarında ve ilk defa bu dönem bu çağ itibariyle bu kadar aleni bu kadar pervasızca hareket ediyorlar. Önce museviler değiştirildi sonra hristiyanlar köleleştirildi ve sırada halen bir kısım inatçı müslüman var :)

 

Yazım uzun olacak alıntılarım çok aslında hemde sadece hacı hocadan değil bizzat şeytana tapıyorum diyen batı kaynaklarından. Şeytanı gördüm Tanrıya daha sıkı bağlandım diyen sanatçılardan da var. ama hepsini tek tek buraya dökmeyeceğim siz de araştırın araştırmazsanız acayip gelişmeler olurken şaşırıp kalmayı bırak vurgun yemiş balık gibi alık alık bakarsanız...

 

Neyse bana değil(zira bende henüz herşeyi çözmüş değilim) eğer gücenecekseniz onlara gücenin cahilliğinizin kurbanı ediliyorsanız şeytanın 1 numaralı hilesidir cehalet :)

ben sadece merak uyandırma niyetindeyim biraz, dünya tarihi, bilimi, sosyolojisi psikolojisi benim de merak ettiğim konular.

 

baktım kimseden yazan yok mecburen konuya devam etmek üzere flood yapıyorum modlar affede :)

 

Dünyayı kimin yönettiği konusu, en çok tartışılan konulardan birisi. Demokratik gözüken ülkelerde seçimler yapılır. Seçimlerin sonucunda, seçimi kazanan partiler ülkeleri yönetir.

Aslında dünya ekonomisine baktığımızda, dünyayı kimlerin yönettiği konusunda az çok fikir sahibi olabiliriz. Dünya ekonomisi, ABD tarafından şekillendiriliyor. Bir çok global firmanın merkezi ABD’de bulunuyor. ABD’de özellikle finans sektörü ve medya sektöründe Yahudiler çok etkili. Diğer bir çok ülkede de Yahudiler, finans ve diğer büyük sektörlerde söz sahibi. Yahudiler, dünyanın yönetilmesinde ekonomik olarak çok fazla güçlü oldukları için söz sahibidirler. Dünyayı yönettiği düşünülen bir çok grup, örgüt ismi de sıklıkla dile getirilir. Tabi, bunların tek başına dünyayı yönettiği inancına kapılmak da bana göre çok da doğru değil. Dünyayı yönettiği söylenen gruplardan bir tanesi de İlluminati.

Peki nedir bu illuminati?

İlluminatı kitabından alıntı yaparak kısasa açıklayalım:

“Dünyayı 10 kişi yönetiyor ve bu 10 kişinin 300 kadar alt kadrosu verilen emirleri uyguluyorlar. İlluminati adı verilen bu grubun hedef başkenti Kudüs olan tek bir dünya devleti kurmak. Bugüne kadar çeşitli komplo teorileri içeren bir çok kitap yayınlandı. İlluminati, bu alanda yayınlanan hiçbir esere benzemiyor. Kitaptaki iddialar o kadar ilginç ki, neye inanıp, neye inanamayacağınızı şaşırıyorsunuz. İlluminati, 1575'te ispanya'da bulunan ve özellikle ruhani kudret sahibi olduklarını iddia eden bir dini parti veya bu partinin üyelerine verilen isim. Yazar Texe Marrs, "Süper zenginlerin yönettiği bir Dünya Komplosu"ndan bahsettiği kitabında, dünyaya hakim olan bu güce bu adı uygun görmüş. Kitabın satırları arasına gömüldükçe ve sayfalar arasında ilerledikçe inanması güç iddialarla karşılaşıyorsunuz

 

Yazara göre, dünyayı kendilerine "bilge adamlar" adını veren, 10 kişi yönetiyor. İlluminati'nin güç şebekesi, dünyanın en güçlü kişilerinden, yatırımcılarından, şirket başkanlarından ve siyasilerden oluşuyor. "İç çember" denilen en tepedeki 10 kişiye bağlı 300 kişi ise onların alt kadrosunda yer alıyor ve talimatlarını yerine getiriyorlar. 10 kişilik "bilge adamlar" grubunda Fransa'dan, üç, ABD'den iki, Kanada, Avusturya, İngiltere, İspanya ve Güney Afrika'dan birer üye bulunuyor. Yazar, burada Fransa'nın üç üyelikle ilk sırada yer almasının yanıltıcı olduğunu, Kanada'nın bir üyesinin de ABD'nin üçüncü adamını tamamladığını belirtiyor.

 

 

"İç çember" üyelerinin ortak özelliği Dış İlişkiler Konseyi, Bilderberg, Trilateral Komisyon, Mahson Tarikatı, Kafatası ve Kemir Tarikatı, Aspen Enstitüsü, Malta Şövalyeleri, Opus Dei, Roma Kulübü, Bohemian Grove, Dünya Ekonomik Forumu, Dünya Federalleri üyesi olmaları. İlluminati Komplosu'nun hedefi, başkenti Kudüs olan bir dünya devleti kurmak. Kitabın, sonunda illuminati piramidinin üstünde bulunan "bilge adamlar"a hizmet eden isimlerden bir kısmı, unvanlarıyla birlikle verilmiş. Türkiye'den kimse var mı diye baktık ancak, ne hikmetse kimseyi bulamadık! İlginç değil mi?

 

İlluminati nasıl çalışıyor?

 

Yılda bir kez biradaya gelen İlluminati üyeleri, hedefledikleri dünya devletini kurmak için planlar yapıyorlar. Bu planların içinde çeşitli ülkelerde ekonomik krizler çıkararak, ülkeleri sömürmek, savaşlar çıkarmak, "Daha Fazla Savaş" ilkeleri gereği savaşların sürekliliğini sağlamak, çeşitli hastalıklar icat etmek, (kitapta, AIDS ve HIV'in ABD'deki askeri araştırma laboratuvarlarından dünyaya yayıldığı iddia ediliyor.) nüfus azaltıcı çalışmalar yapmak, etnik temizliği desteklemek ve 11 Eylül örneğinde olduğu gibi terör yaratarak, "anti-terör yasaları" çıkarmak. Yazarın iddiasına göre, 11 Eylül saldırısı için FBI bazı Arapları kullandı ve bombaları temin etti. İlluminatı'nın ilkelerinden en önemlisi "Kaostan kaynaklanan düzen". İlluminati, kendi düzenini çıkarmak için sürekli kaos yaratmak zorunda.”

 

Bildiğiniz gibi Türkiye'de bile toplanmaktalar artık.

1954'te kurulan bu grup her yıl üç kere bir ülkede toplanıyor.İsmini Hollanda'nın Osterbeek kentindeki Bilderberg Otel'inden almakta.Grubu tasarlayıp oluşturan İsveç Farmasonluğundan üstad-ı azam Yahudi din adamı Joseph Retinger.Finansmanlarına bakacak olursak, biri Amerika'daki Rockefeller Vakfı diğeri ünlü Yahudi banker Rothschild ailesi. Evet,evet bu o Bilderberg'in başında bulunan ve hangi ülkeden kimlerin katılacağını falan yayınlayan David Rockefeller. Şimdi bir işin içinde Yahudi varsa siz ne beklersiniz? Tabi ki kendi çıkarlarına kararlar almalarını.Neyse biraz daha derine inersek;

Bu örgütün gizli yönetim merkezi diğer Yahudi örgütlerinde olduğu gibi İsrail'dedir.İsrail'de toplanan ve 70 başhahamdan oluşan sanhedrin örgüt hiyerarşisinin en yukarı noktasında bulunur.Merkezden Bilderberg'i yönlendiren,hahamlar ve 33.dereceden masonlar arasından seçilir.Grubun Yahudilerden oluşan 25 yönetici kadrosu,Yahudi dünya hakimiyetini gerçekleştirmeye yönelik emirleri hahamlardan alır ve bu emirler dünyanın pek çok yerinde önemli kariyerlere sahip üyeler sayesinde uygulamaya geçirilir.Bilderberg toplantılarına kadınlar giremez,sadece göstermelik olarak Margeret Thatcher toplantılara çağırılmıştır.Bilderberg'in dünya çapında her büyük olayda etkisi vardır.Amacı dünya ekonomisini ve siyasetini Siyonizm'in çıkarları doğrultusunda planlamaktır.

"Siyonizmin en büyük amacı olan Yahudi egemenliğinde birleşmiş birdünyanın ilk basamağı Ortak Pazarı ortaya çıkaran Roma Antlaşması da Bilderberg toplantılarında kararlaştırıldı."

bilderberg.jpg

bilderberg.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

“Dünyayı 10 kişi yönetiyor ve bu 10 kişinin 300 kadar alt kadrosu verilen emirleri uyguluyorlar. İlluminati adı verilen bu grubun hedef başkenti Kudüs

 

Yazara göre, dünyayı kendilerine "bilge adamlar" adını veren, 10 kişi yönetiyor. İlluminati'nin güç şebekesi, dünyanın en güçlü kişilerinden, yatırımcılarından, şirket başkanlarından ve siyasilerden oluşuyor. "İç çember" denilen en tepedeki 10 kişiye bağlı 300 kişi ise onların alt kadrosunda yer alıyor ve talimatlarını yerine getiriyorlar. 10 kişilik "bilge adamlar" grubunda Fransa'dan, üç, ABD'den iki, Kanada, Avusturya, İngiltere, İspanya ve Güney Afrika'dan birer üye bulunuyor. Yazar, burada Fransa'nın üç üyelikle ilk sırada yer almasının yanıltıcı olduğunu, Kanada'nın bir üyesinin de ABD'nin üçüncü adamını tamamladığını belirtiyor.

 

"bilge adamlar"a hizmet eden isimlerden bir kısmı, unvanlarıyla birlikle verilmiş. Türkiye'den kimse var mı diye baktık ancak, ne hikmetse kimseyi bulamadık! İlginç değil mi?

Bildiğiniz gibi Türkiye'de bile toplanmaktalar artık.

"Siyonizmin en büyük amacı olan Yahudi egemenliğinde birleşmiş birdünyanın ilk basamağı Ortak Pazarı ortaya çıkaran Roma Antlaşması da Bilderberg toplantılarında kararlaştırıldı."

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1954 den de öncesi tarihleri düşünürsek (1921 CFR örgütü) en azından son 1 yüzyıldır barış birliktelik adalet zenginlik vesaire gibi kavramlar ile her yıl buluşan bu gizli gruplar ne yazık ki üyelerinin zenginliğini ve güvenliğini sağlamaktan öteye bi faydaları olmamıştır. işin ilginç tarafı bu buluşmalardaki grup toplantılarının güvenliğini bizzati mossad ajanları sağlamaktadır. (mossad israilin CİA si gibi düşünebilirsiniz yahudilerin gizli ajanlık faaliyetleri merkezidir operasyonlarda herkesten önce davranır planlar)

ikinci ilginç durum düzenlenen bu toplantılar hangi ülkede olursa olsun asla dışarıya basına medyaya bilgi sızdırılmaz yani Türkiye'de 3 defa toplandılar ise de hiç bir Türk vatandaşı bizim topraklarımızda amerikan yahudi sermayesinin kralları neden geliyor gizli görüşmeler planlar yapıyor hani basın özgürlüğü, şeffaf politikalar diyemez.

son olarak ise bu toplantılarda yer alanlar hep aynı sermayenin dünyanın ilk 30 zengininin isimleriyle buluşup sonradan listeye girebilen politikacılar olabiliyor. Ve isimlerini telefauz bile demediğimiz ama dünyanın neredeyse yarına sahip bu bir kaç zengin ve yahudi asıllı sülale lütfederse başbakan bakan veya adaylarını aralarına alır maksatlarının planlarının bir kaçını anlatır. sonra politkalar öyle bir değişir ki 11 eylül olayları , petrol savaşları, arabbaharları doğu bloku duvarları felan gibi dünya tarihinde etki eden toplumsal değişimler meydana gelir. margeret teacher malum demir leydi diye ingiliz başbakanı olmadan önce katılmış ve kendisine 3 dönemlik iktidar hediye edilmiş. bizde de AKP felan cokca katılır özellikle burada düzenlerler istanbulda bu toplantıyı bakınız neler değişti son 10 yılda bu ülkdede...

 

komplo teorisi değil mi sizce? o yüzdendir hep bu sülale en zengin ve en güçlü sülale dünyada o yüzdendir onlardan izin almadan hiç birşey olmuyor. halen komplo teorisi derseniz bu kadar ilginçliği açıklayabilin tüm dünyada bu konuda soru soran bir cok aydın var...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet Türkiye'de ekonemi ana arter damarlarında konuşlandırılmış büyük sermayeli ve neredeyse dış kaynak kredi vesairelerin hepsi sonuna kadar açılmış ama bizim Türk halkının sandığımız ciddi şirketler var. gizli kartel ve reklam anlaşmaları ve teknoloji know how denilen rekabet üstünlüğü politikaları var aynı emre bağlı işlerler.

Öcelikle sebataycıların medya- basın ve eğitim kurumları, sonra Sa ile biten bir çok danone-carfur .... amerikan filmlerinin sinema gösterim haklarını toplayan ana şirket.. ayrıca dernek adı altında faaliyetleri meşhur zengin klubleşmeleri... isimlerini dosya halinde hazırlamak sunmak gerekir aslında kim ne menşeili nereye hizmet etmekte.. GDO lu ürünler piyasasında ne kadar başarılılar reklamcılıkta nereye kadar yıkayabiliyorlar gibi..

Henüz o konuda ben şahsi araştırma içine giremedim ama araştıranları takip ediyorum boşa laflar değil de ciddi kanıtlar arıyorum buldukça burada paylaşırım. ama bu kanıtlara ulaşmak o kadar kolay değil çok iyi yapılanmış ve sağlamlaşmış şirketler sadece biz zihniyetlerinden anlayabiliriz ilk bakışta..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Yeni Oluştur...