Jump to content

Fatih Dirilecektir..


Sidre

Önerilen Mesajlar

Birgün Fatih dirilecektir!!! EvetNokta.gif lâf ve hayal âleminde değilNokta.gif doğrudan doğruya madde ve hakikat dünyasındaFatih dirilecektir!!!

 

BirgünNokta.gif FatihNokta.gif sandukasının ihtiyar kapağını genç omuzlarıyle kaldırıp ufkî vaziyette şakulî hale geçecek; ve İstanbulun Divanyolunda görünecektir!!!

 

Birgün onu kâfurdan yontulmuş asîl ve mevzun parmaklarıyle kılıcının kabzasını kavramışNokta.gif zarif ve ince endamıyle bir masaya eğilmiş ve gök gözleriyle dünya haritasını süzmeğe başlamış olarak göreceğiz. Başındaki heybetli kavuğuNokta.gif Uludağ’dan daha haşmetli görünecektir.

 

YürüyecekNokta.gif semavî bir tecelli karşısındaymış gibi çılgın saflarla kendisini halka halka kuşatıcı yığınlar içinden geçip yürüyecekNokta.gifkimsenin yüzüne bakmıyacak ve doğru o noktayaNokta.gifnazik noktaya gidecektir. Fetih günü camiye çevirdiğiNokta.gif ilk cuma namazını içinde kıldığı ve hutbesini bizzat okuduğu Ayasofyanın karşısındaNokta.gif şâhâne gözlerinde bir çift gözyaşı incisiNokta.gif şöyle mırıldandığı duyulacaktır:

 

-Türkün dâvasına ve tarihine hangi ihanetNokta.gif bir camiin müzeye çevrilmesine eş olabilir?

 

Sonra FatihNokta.gif aynı çılgın halk safları içinden süzülüp Süleymaniye camiinin önüne çıkacakNokta.gif muhteşem mâbede bakacak ve diyecektir:

 

-Bir zamanlarNokta.gif belli başlı bir iman ve dünya görüşü mihrakının içinden zaman ve mekâna tahakküm eden Türk milletiNokta.gif bu eseri verdikten ve her eserini bu eserle denkleştirdikten sonraNokta.gif asırlar boyunca bu esere bitiştirdiği teneke eserler ve hep aynı tenekedenlerden mamul işler seviyesine nasıl düşebildi?

 

Fatihin bu dirilişi beş asır evvelden beri sarsılmayaNokta.gif üç asır evvelden beri kararmayaNokta.gif bir asır evvelden beri feda edilmeyeNokta.gif yarım asır evveleden de hıyanete uğramaya başlayan Türk haklarının terazi kefesine konacağı ân olacaktır.

 

İşte o gün başımızda olacak yüceler yücesiNokta.gif günün gerektireceği üstün kurtarıcılık vasıflarına göreNokta.gif ruhiyle olduğu kadar cismiyle de Fatihten başkası olmayacaktır!!! Zira Türk Milletinin içindeki Fatihlerin harekete geçmeleriyleNokta.gifonunNokta.gif aynen sandukasını devirmişNokta.gif ayağa kalkmış ve kalabalıkların önüne geçmiş vaziyette meydana çıkmasıNokta.gif iki hayali birbirine tıpatıp intibak ettirici en mesut ahengi doğuracaktır!!! Kendi içinde olmuş bir olmuş cemiyetin dışarıya doğru fetih hamlesini temsil eden FatihNokta.gif bu defaNokta.gifaynı cemiyetinNokta.gif hem kendi içineNokta.gifhem de dışına doğru mefkûrevî fetih hareketinin timsali olacak; bu daNokta.gif beş asırdır sandukasının içinde ders alan Fatih’in ulaştığı son kemâl haddini gösterecektir!!!

 

Bu millet ölmiyecekseNokta.gifbu Fatih dirilecektir!!!!

 

Necip Fazıl KISAKÜREK (Başmakâlelerim 1’den)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...