Jump to content

''Eski Mısır ve Sirius Bağlantısı''


Önerilen Mesajlar

Bu olağanüstü kitap Dünyadan görülebilen yıldızların en parlağı olan çift yıldız Sirius'un hanedan Mısır'ının erken gelişiminde ve kültüründeki önemini açığa çıkarıyor.

 

Yazar Sirius'la bağlantılı eski Mısırlıların onunla basit bir şekilde Nil'in taşmasıyla ilişkili mevsimsel olgular dolayısıyla mı ilgilendiğini yoksa ruhsal hayatlarında çok muazzam ve ileri bir rol oynayan bir inancın mı sergilendiğini araştırıyor. Ayrıca eski Mısır tanrılarının kökenlerini ve Mısır toplumunda nesilden nesile aktarılan gizli bilgileri ele alıyor.

 

Murry Hope ezoterik bilgelik ve eski majik dinler üzerinde araştırmalarda bulunan yazarların en tanınmışlarından biridir. Düzenli aralıklarla seminer ve konferanslar vermekte ayrıca uluslararası çapta radyo ve televizyonlarda konuşmalar yapmaktadır.

 

İnsanlar daima gökyüzüne karşı büyük bir sevgiyle ve hatta korkuyla bakmış ve inançlarının dinlerinin din ulularının gökyüzü ile alakalı olduğunu daima hissetmişlerdir.

 

Yazılı tarihten bu yana düşünürsek tüm metinlerde gökyüzü ile alakah bilgiler vardır. En azından tanrıların gökyüzünden geldiği onların orada oturduğu ve insanları kontrol ettikleri dünyanın yaratılışında ilk önce "göğün" oluştuğu uçsuz bucaksiz evrenin varlığı yıldızların durumu tüm bunlar insanları ister istemez gökle ve uzayla ilişkili kılmıştır. .

 

Günümüzde uzay-insan ilişki ve gözlemini; fiziksel çaba ile teknolojik anlamda ilerletmeye çalışan insanlıkkadim uygarlıklarda bu bağları ruhsal bağlantı' ile sağlayabiliyordu Ruhsal kanallarla madde dışı yükselişler yaparak uzayın derinliklerinde bazı bilgileri elde edebiliyorlardı.

 

Ezoterik bilgilerini Tufan Oneesi Atlantis'ten alan eski Mısır rahipleri Sirius'u dünyanin gelişiminde evrimsel bir anahtar olarak görmekteydiler. Ve bu yüzden de onlara göre gezegenimizin geleceğinde önemli bir rol oynayacaktır.

 

Sirius'un dünyamızIa ilgili olan somut kanıtlarını M.Ö. 3000 yıllarına kadar götüren R.G. Temple Afrika'daki ilkel Dogon kabilesinde ve diğer bazı kültürlerde hala mevcut olduğunu dünya kamuoyuna sunmuştu . '' Sirius Gizemi - Robert Temple Ruh ve Madde Yayınları''

 

Gelecek zamanlarda şüphesiz daha açık ve seçik hale gelmesi beklenen beşer-beşerüstü ilişkilerini geçmiş devirlerdeki Sirius-Mısır bağlanhsını Murry Hope araştırmalarıyla gözler önüne seriyor.

 

Tekrardan göksel kaynaklara bakışımızı çeviren bu derin araştırmaya dayanan eserle yurdumuzda eksik kalan bu konuları Sn. Ercan Ansoy'un değerli çevirisiyle okııyucularımıza kazandırdığımız için bahtiyarız

 

Murry Hope / Ruh ve Madde Yayınları

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...