Jump to content

Antahkarana Sembolü


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

303316_305402342859274_132715350127975_813610_163892642_n.jpg

 

 

Aslında bu antik ve uzun zamandır meditasyon için kullanılan bir semboldür. Çin- Tibet kaynaklı olup, meditasyon ve şifada kullanılan bir semboldür. Çin ve Tibet'te meditasyon ve şifa amacıyla binlerce seneden beri kullanılmakta olduğu söylenmektedir. Bu sembol fiziksel beyin ile taç çakrası ve kişinin yüksek benliği arasında denge kurar. Ayrıca Reiki ve diğer enerjileri de içine toplayıp güçlendirir. Reiki terapisinde diğer sembollerle birlikte taç çakrasına çizilir ve hem çakralar hem de aura üzerinde çok pozitif ve güçlü etkileri vardır. Reiki uygulanırken masaj masasının altına konulursa enerjiyi güçlendirip şifanın derinliğini arttırır. Bu sembol kristallerin temizlenmesinde de kullanılmaktadır.

Yazılışı gibi okunur.

Dışarıdan içeri doğru ve soldan sağa çizilir. Üç bacağından ilk üstteki çizilerek saat yönünde ilerlenir. Bu sembolün gerçek hali, üç boyutlu bir küpün insane bakış açısından görüntüsüdür ( bir bakışta ancak üç yüzeyini görebilirsiniz. ).

Çizilerek Reiki uygulanmaya başlandıktan sonra, nabız atışı gibi bir zonklama hissedebilirsiniz. Bu sembolün aktif hale gelişi ile dönmeye başlamasından olur. Bu aşamada gözlerinizi kapatırsanız sembolü dönerken görebilirsiniz.

Antahkaranın kullanımının hücresel düzeyde iyileşme getirdiği söylenir. Sembol fiziksel sonuçları görülen hastalıklar için ve bedensel temasla kullanılabilir.

Antahkara'nın diğer kullanım yöntemi ise şu şekildedir:

Çakralarınızı dengelemek için yatağın altına koyun ve ya üzerine oturun. Ayaklarınızı ve kollarınızı çapraz yapmayın. Siz işinize bakarken; o sizde gereken çalışmayı yapacaktır.

Bazı uyumlamalarda da kullanılabilen sembol, bazıları için artık tam anlamıyla bir Reiki sembolü olmuştur.

Ayrıca sembolün fotokopisini cepte ya da cüzdanda taşımanın bereketi ve şansı çağıracağına inanılır.

Printerdan çıktı alarak yapabilirsiniz.

 

ALINTIDIR

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...