Jump to content

Bebeklerde Diş çıkarma Belirtileri Nelerdir?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Bebeklerin en zorlu dönemlerinden birisi olan diş çıkarma evresi, bebekler en kadar anneleri içinde zorlu bir dönem olmaktadır. Sürekli ağlamaları, yemek yemekten kaçınmaları ve halsiz görünmeleri ile anneler bebekleri için ne yapacaklarını tam olarak bilemezler. Bebeğinizin diş çıkarma döneminde olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, diş çıkarma belirtileri hakkında bilgilenmenizdir. Bazen 6 aylıkken bazen de 9 aylıkken bebekler diş çıkarmaya başlar ve çeşitli rahatsızlıklar yaşarlar. Çoğu bebek bu dönemi zorlu atlatsa da, bazıları ise daha az sıkıntı çekerek bu dönemi kolayca atlatırlar.

 

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri

 

Bebeklerin diş çıkarmasında ki en önemli belirti ağızlarından salya akmasıdır. En bariz belirtisi olan salya akmasının yanı sıra diş etlerinde kızarıklık ve ağrıdan dolayı sürekli ağlamaları, katı gıdaları yemek istememeleri ve sürekli annelerini emmek istemeleri bebeklerin diş çıkarma belirtileri arasında sayabileceklerimizdir. Diş etlerindeki ağrıdan dolayı katı gıdalar yerine anne sütünü istedikleri zaman anneler bebeklerini katı gıda yedirmeye zorlamamalıdır.

 

Normal bir süreç olan diş çıkarma evresinde bebeklerin ateşleri yükselebilir, ishal olabilirler ve zaman zaman da kusabilirler.Bu tür durumlarda bebeğinizi bir çocuk doktoruna gösterebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...